Z legendarnej siatkarskiej hali pozostał tylko szkielet! Tak teraz wygląda Urania (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Z legendarnej siatkarskiej hali pozostał tylko szkielet! Tak teraz wygląda Urania (ZDJĘCIA)
fot. Robert Murawski
Trwa rozbiórka starej hali Urania.

Trwa gruntowna modernizacja olsztyńskiej hali Urania. W lipcu rozpoczęła się rozbiórka starego obiektu, z którego na ten moment pozostało już niewiele poza szkieletem i stertą gruzów. Zdemontowana została również charakterystyczna kopuła hali. Jak teraz wygląda Urania? Zobacz galerię zdjęć.

Hala Urania została otwarta w 1978 roku. Przez ponad 40 lat gościł wiele imprez ogólnopolskich i międzynarodowych. Kibice sportowi mogli obserwować z jej trybun m.in. mecz tenisowego Pucharu Davisa Polska – Finlandia i pierwsze edycje Memoriału Wagnera. Od 1983 roku rozgrywali w niej swoje mecze siatkarze AZS Olsztyn.

 

Tak teraz wygląda Urania (zobacz ZDJĘCIA)

 

Po kilku dekadach użytkowania przyszedł czas na gruntowną przebudowę obiektu. Rozpoczęła się ona po zakończeniu sezonu PlusLigi 2020/21. Ze starej Uranii pozostanie jedynie szkielet, a w środku hala zmieni swoje oblicze. Trybuny mają pomieścić ponad 4000 osób, a obok powstanie sala rozgrzewkowa, w której zmagania będzie mogło śledzić 500 kibiców.

 

Modernizacja ma potrwać do 2023 roku. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przez dwa najbliższe sezony swe domowe mecze będą rozgrywać w Iławie.

 

Na początku lipca rozpoczęto rozbiórkę obiektu. We wrześniu rozpoczęto natomiast demontaż konstrukcji kopuły. Wywołała ona sporo dyskusji wśród mieszkańców Olsztyna, wiele osób twierdziło, że zawaliła się ona, powodując ogromny hałas. Jednak według oficjalnej strony Urzędu Miasta, rozbiórka hali przebiega zgodnie z planem.

 

"Zgodnie z harmonogramem - rozbiórka Uranii ma się zakończyć w połowie października, ale nie wykluczone że nastąpi szybciej. Całkowicie zdemontowana jest już bryła C, bryła B w około 70 proc., natomiast główny budynek - bryła A w około połowie" – przeczytaliśmy w komunikacie ogłoszonym 13 września.

 

Jak obecnie wygląda Hala Urania? Zobacz w załączonej galerii zdjęć z tego tygodnia:

 

fot. R. Murawski

NASTĘPNE ZDJĘCIE →

Robert Murawski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie