Były król strzelców Ekstraklasy czaruje w Turcji! Piękna bramka w 93. minucie meczu [WIDEO]

Kibice drużyny Altay, beniaminka ligi tureckiej, na długo zapamiętają piątkowy wieczór. Ich zespół podejmował w piątej kolejce Superlig drużynę Goztepe i do 93. minuty remisował 1:1. Zwycięska bramka, jaką kilka sekund później popisał się były piłkarz Lechii Gdańsk Marco Paixao nie dość, że była niezwykle ważna, to dodatkowo takich goli nie ogląda się na co dzień.

Zespół Altay radzi sobie dotychczas zdecydowanie lepiej od drużyny Goztepe i w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Turcji ma po pięciu spotkaniach cztery punkty więcej. Mecz mógł bardzo dobrze rozpocząć się dla gospodarzy, jednak w 21. minucie Thaciano nie wykorzystał karnego, a już kilka minut to później zespół Goztepe wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca pierwszej połowy.

W 63. minucie na boisku zameldował się były król strzelców Ekstraklasy, Portugalczyk Marco Paixao. Osiem minut później Kappel doprowadził do wyrównania i to gospodarze dążyli do zdobycia bramki na wagę trzech punktów. Gdy już wydawało się, że ta sztuka im się nie uda, kapitalnym, ekwilibrystycznym uderzeniem stojąc tyłem do bramki popisał się właśnie Marco Paixao i piłka wpadła do bramki Goztepe. Portugalczyk utonął w objęciach kolegów, zapewniając kilka chwil wcześniej cenne zwycięstwo swojemu zespołowi. Dla Paixao była to pierwsza bramka w tym sezonie.

Marco Paixao w Ekstraklasie występował w latach 2013-2015, grając w drużynie Śląska Wrocław oraz w latach 2016-2018 w Lechii Gdańsk. Portugalczyk w Polsce zdobył łącznie 61 bramek, a pamiętny sezon gdy ex aequo z Marcinem Robakiem sięgnął po koronę króla strzelców naszej ligi, przypadał na rok 2017, kiedy to zdobywając 18 goli w barwach Lechii Gdańsk, zapewnił swojej drużynie z Gdańska miejsce tuż za podium.