Dariusz Mioduski: Barca Academy Warszawa to wielka rzecz dla stolicy

Piłka nożna
Dariusz Mioduski: Barca Academy Warszawa to wielka rzecz dla stolicy
fot.

W sobotę odbył się jubileusz 10-lecia Barca Academy Warszawa. Jednym z gości honorowych był Dariusz Mioduski. Prezes i właściciel Legii Warszawa wypowiedział się na temat współzawodnictwa sportowego między akademiami.

Patrycja Zahorska: Jak ocenia Pan współzawodnictwo sportowe Barca Academy Warszawa z Akademią Piłkarską Legii Warszawa? 

 

Dariusz Mioduski: Oceniam bardzo dobrze, bo im więcej konkurencji tym lepiej, to znaczy że wszyscy musimy się starać. To co udało się zrobić panu Wiesławowi Wilczyńskiemu przez 10 lat to jest wielka rzecz dla stolicy, bo kilka tysięcy chłopców przeszło przez szkolenie i stało się dobrymi zawodnikami. Dobrze byłoby, gdyby ten obiekt i akademia była związana z Legią, ale z drugiej strony bardzo doceniam to co jest zrobione, bo najważniejsze są dzieci, współzawodnictwo i konkurencja. W pewnym sensie to wszystkim służy. 

 

Jaką wartość do polskiej piłki nożnej wnoszą Barca Academy Warszawa i Akademia Piłkarska Legii Warszawa?

 

Robimy te same rzeczy co Barca, może skala jest trochę inna, ale zmagamy się z tymi samymi problemami i próbujemy zmienić polską piłkę. Zmiana musi się zacząć nie tylko od szkolenia dzieci i młodzieży, ale także od szkolenia trenerów. Zwracamy na to szczególną uwagę i działamy na korzyść polskiej piłki nożnej. 

 

Jak widzi pan przyszłość Legii Warszawa i Barca Academy?

 

Nie wiem czy współpraca będzie w pełni sformalizowana, bo jednak Barca Academy Warszawa związana jest z FC Barceloną, a Legia gra o te same cele. Mamy bieżącą współpracę, bo jeśli są w Barcy utalentowani chłopcy, którzy nie mają seniorskich drużyn, w których mogą grać to my patrzymy również na tych chłopców i potencjalnie niektórzy z nich mogą trafić do Legii i niektórzy z nich trafiają. Pod tym względem kontakt układa się bardzo dobrze, rozmawiamy z prezesem Wilczyńskim i bardzo dobrze. Im więcej takich rozmów w świecie polskiej piłki nożnej tym lepiej.

 

Rozmowa z Dariuszem Mioduskim w załączonym materiale wideo. 

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie