Fortuna 1 Liga: Czekali na to 12 lat! Podbeskidzie górą w starciu z łodzianami

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z ŁKS-em Łódź po raz pierwszy od 12 lat.

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała mają powody do radości. W 9. kolejce Fortuna 1 Ligi pokonali na wyjeździe faworyzowany ŁKS Łódź 2:1, tym samym odnosząc pierwsze zwycięstwo nad rywalami od 12 lat. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w drugiej połowie Marko Roginic. "Górale" dzięki wygranej awansowali na czwartą lokatę w lidze.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Swoją przewagę udokumentowali po dwudziestu minutach gry, przeprowadzając znakomitą akcję. Dośrodkowanie z lewej strony Adriana Klimczaka wykorzystał niepilnowany Piotr Janukowicz, który wpakował piłkę do siatki. Na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 dla łodzian.

Z czasem do sytuacji zaczęli dochodzić piłkarze Podbeskidzia. Tuż przed przerwą, po jednym z kontrataków goście doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Mathieu Scalet.

Po zmianie stron, wyraźnie ożywieni podopieczni Piotra Jawnego zepchnęli ŁKS do defensywy. Raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Marka Kozioła, a ich determinacja w końcu przyniosła wymierny efekt. Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, Marko Roginić uderzył futbolówkę w lewy dolny róg bramki. W tej sytuacji nic do powiedzenia nie miał Jan Sobociński.

Łodzianie mieli jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu. Fantastyczną okazję na zdobycie bramki wyrównującej zmarnował jednak w 88. minucie Mikkel Rygaard. Duńczyk źle uderzył i piłka powędrowała nad bramką gości.

ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
Bramki: Piotr Janukowicz 22 - Mathieu Scalet 44, Marko Roginic 68