Patryk Klimala znów strzelił w MLS!

Patryk Klimala, który w kwietniu za ponad 4 miliony euro przeszedł z Celticu Glasgow do New York Red Bulls, strzelił swoją kolejną bramkę w MLS. Polak zanotował tym samym już szóste trafienie w obecnym sezonie.

Drużyna Polaka występuje w Konferencji Wschodniej MLS. Po 23 meczach, New York Red Bulls ma na swoim koncie 26 punktów i plasuje się obecnie na  11 pozycji w ligowej tabeli. Dla Klimali ten sezon jednak układa się dobrze, ponieważ Polak wykazuje się w ostatnim czasie sporą skutecznością.

W wyjazdowym spotkaniu z Interem Miami, Polak zdobył szóstą bramkę w sezonie. Klimala skorzystał z dobrego prostopadłego podania Wikelmana Carmony i pewnie pokonał bramkarza drużyny Interu.

Ostatecznie zespół Klimali wygrał spotkanie 4:0. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Omir Fernandez, a kolejne dwa trafienia w drugiej połowie spotkania dołożył Fabio, pieczętując ogromną przewagę zespołu z Nowego Jorku. Warto odnotować, że drużyna gospodarzy od 38. minuty grała w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce Jorge Figala.