PKO BP Ekstraklasa: Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice

Łukasz Zwoliński autorem bramki.

W czwartym sobotnim meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Piastem Gliwice 1:0. Po raz pierwszy przed własną publicznością gdańszczan prowadził trener Tomasz Kaczmarek, który 1 września zastąpił Piotra Stokowca.

W inauguracyjnym spotkaniu pod wodzą 37-letniego szkoleniowca biało-zieloni w dramatycznych okolicznościach zremisowali w ostatnią niedzielę w Krakowie z Wisłą 2:2; wyrównującego gola gospodarza strzelili w siódmej minucie doliczonego czasu.

Kaczmarek miał już w tym sezonie okazję rywalizować z Piastem. Kiedy był w sztabie szkoleniowym trenera Kosty Runjaica, 8 sierpnia Pogoń pokonała w Szczecinie ekipę z Górnego Śląska 1:0.

W sobotę nowy trener Lechii ponownie miał okazję cieszyć się ze zwycięstwa z gliwiczanami, choć mecz był dość wyrównany.

Gdańszczanie szybko zdobyli gola. W 12. minucie po kontrze rajdem prawym skrzydle boiska popisał się Joseph Ceesay. Szwedzki piłkarz pochodzenia ghańskiego ograł obrońcę gości i dośrodkował w pole karne do Łukasza Zwolińskiego, który uderzył piłkę celnie w krótki róg bramki.

Piłkarze z Górnego Śląska pierwszy celny strzał oddali dopiero w 32. minucie gry – z pierwszej piłki w polu karnym prosto w bramkarza Lechii uderzył Toril.

Druga część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu. Zawodnicy Piasta próbowali atakować bramkę biało-zielonych, byli częściej przy piłce, ale nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji. Z kolei gospodarze sprawiali wrażenie, jakby jednobramkowa przewaga w pełni ich satysfakcjonowała.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramka: Zwoliński 12

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerovic - Mateusz Żukowski (89. Bartosz Kopacz), Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Joseph Ceesay (42. Conrado), Maciej Gajos (77. Jan Biegański), Jarosław Kubicki, Ilkay Durmus - Flavio Paixao (74. Kacper Sezonienko), Łukasz Zwoliński (90. Tomasz Makowski)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Tomas Huk, Tomasz Mokwa - Damian Kądzior (90+1. Tomasz Jodłowiec), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (72. Arkadiusz Pyrka), Patryk Lipski, Dominik Steczyk (77. Nikola Stojiljkovic) - Alberto Toril (77. Michael Ameyaw)

Żółta kartka: Żukowski