Polska - Słowenia. Jakub Kochanowski: Zadecydowały małe szczegóły

Jakub Kochanowski.

W półfinale mistrzostw Europy siatkarzy Polska przegrała w Katowicach ze Słowenią 1:3. To oznacza, że w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają o brązowy medal. - W takich meczach decydują szczegóły i nasi rywale byli może o dwie-trzy piłki lepsi - przyznał środkowy Jakub Kochanowski.

Marcin Lepa: Mam wrażenie, że po drugim secie zaczęło nam odejmować z zagrywki, rywale coraz więcej bronili, czuli się pewnie.

Jakub Kochanowski: Jest to normalne, że w takim ciężkim meczu im dalej, tym trudniej grać na najwyższym poziomie. Do tego dochodzi zmęczenie, widać to było po obu ekipach. W drugim secie Słoweńcy mieli trochę szczęścia, do nas ono uśmiechnęło się później. W takich meczach decydują szczegóły i nasi rywale byli może o dwie-trzy piłki lepsi.

Widać było w was wielką złość, ona też przywróciła was do gry.

Przekłuliśmy to w którymś momencie w dobrą formę, dochodziło do nas, że może nas to doprowadzić do piątego seta, ale się nie udało. Zadecydowały małe szczegóły, teraz trudno mi nawet powiedzieć co to było.

Został wam jeden ważny mecz...

To mecz, który może pozwolić nam zrealizować cel minimum - przywieźć medal. Mam nadzieję, że będziemy mieli tyle siły, by zagrać dobre spotkanie.