Polska - Słowenia. Vital Heynen: Ten mecz był jak życie

Siatkówka
Polska - Słowenia. Vital Heynen: Ten mecz był jak życie
fot. PAP
Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Polski.

- Ten mecz był jak życie. W życiu musisz wykorzystywać szanse, które dostajesz - powiedział Vital Heynen, selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski po przegranej ze Słowenią (1:3) w półfinale mistrzostw Europy.

Polacy przegrali ze Słowenią po niezwykle wyrównanym spotkaniu. Zdaniem Heynena, w drugim i czwartym secie jego podopieczni mieli sytuacje, których wykorzystanie mogło sprawić, że to Biało-Czerwoni awansowaliby do finału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skrót meczu Polska - Słowenia (WIDEO)

 

- Ten mecz był jak życie. W życiu musisz wykorzystywać szanse, które dostajesz. Mieliśmy szereg okazji, których nie wykorzystaliśmy - w drugim czy czwartym secie. Nasi rywale zagrali bardzo dobry mecz i zasłużyli na wygraną - powiedział.

 

Belg dodał, że takie elementy, jak zagrywka i przyjęcie, były kluczowe w sobotnim meczu.

 

- Dwa elementy, które dobrze funkcjonowały przez 2,5 seta, później nie zadziałały najlepiej. Nasza zagrywka nie pozwalała wywierać presji na rywalu, a przyjęcie przeszkadzało nam w swojej grze - ocenił.

 

Heynen stwierdził również, że na gorąco po przegranej w półfinale, że celem reprezentacji Polski był awans do finału i gra o złoty medal.

 

- Naszym celem był awans do finału. Mieliśmy walczyć od początku do końca. Robiliśmy to, ale nie byliśmy na odpowiednim poziomie - zakończył.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie