Dookoła Słowacji: Zwycięstwo Petera Sagana. Maciej Bodnar siódmy

Peter Sagan

Peter Sagan wygrał przed własną publicznością czteroetapowy wyścig kolarski Dookoła Słowacji. Siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zajął jego kolega z grupy Bora-Hansgrohe Maciej Bodnar.

Sagan wyprzedził o 11 sekund Niemca Jannika Steimle (Deceuninck-Quick Step) oraz o 17 sekund Holendra Ceesa Bola (Team DSM). Bodnar stracił do zwycięzcy 27 sekund. Dalsze lokaty zajęli zawodnicy drużyny HRE Mazowsze Serce Polski.

Słowak, były trzykrotny mistrz świata, nie może być jednak w pełni zadowolony. Nie udało mu się wygrać żadnego etapu. Trzykrotnie zajmował drugie miejsce, w tym w niedzielę na mecie ostatniego odcinka w Trnawie, gdzie wyprzedził go Izraelczyk Itamar Einhorn (Israel Start-Up Nation).