EBL: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - King Szczecin. Transmisja TV oraz stream online

Koszykówka
EBL: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - King Szczecin. Transmisja TV oraz stream online
fot. Cyfrasport
David Dedek

Drużyna z Lublina jeszcze nie wygrała w tym sezonie Energa Basket Ligi - czy to pora na przełamanie? Zespół ze Szczecina z kolei zdecydował się na zmianę trenera. Jak wpłynie to na zawodników? Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsacie Sport Extra oraz Polsacie Box Go.

Polski Cukier Pszczółka Start w tym sezonie musiał uznać wyższość już dwóch rywali - Anwilu Włocławek przed własną publicznością oraz Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk na wyjeździe. King z kolei najpierw pokonał PGE Spójnię, a później przegrał u siebie z HydroTruckiem Radom. Zespołu ze Szczecina nie poprowadzi już na pewno trener Rolandas Jarutis.

 

Zobacz także: EBL: Sensacja! Słupszczanie pokonali Enea Zastal

 

Ekipa trenera Davida Dedka opiera się na zawodnikach, których kibice doskonale już znają - przede wszystkim na rozgrywającym Tweetym Carterze oraz środkowym Jimmie Taylorze. Ten duet w przeszłości poprowadził zespół do sukcesów, więc teraz wszyscy liczą na podobne wyniki. Ważnym graczem miał być teraz Doron Lamb (100 meczów w NBA), ale dotychczas nie pokazał pełni swojego potencjału.

 

Skład Kinga nie jest w pełni skompletowany. Klub nie zgłosił do rozgrywek Michaela Dixona, co oznacza, że sporo na pozycji nr 1 zależy od Jakuba Schenka. Bardzo dobrą formę od początku sezonu pokazuje Paweł Kikowski, a w drużynie są też nowe twarze: Filip Matczak oraz Kacper Borowski. Można się także spodziewać, że z czasem lepiej będą prezentować się także Sherron Dorsey-Walker oraz Stacy Davis.

 

Początek spotkania Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - King Szczecin w niedzielę o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra oraz Polsacie Box Go.

KN, Plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie