ME w amp futbolu: Polacy wywalczyli brązowy medal!

Piłka nożna
ME w amp futbolu: Polacy wywalczyli brązowy medal!
fot. PAP
Polacy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy w amp futbolu.

Reprezentacja Polski pokonała Rosję 1:0 i zdobyła brązowy medal rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Europy w amp futbolu. Złoty medal wywalczyła Turcja, która w finale pokonała Hiszpanię 6:0.

Polscy zawodnicy nie kryli rozpaczy po przegranym 1:2 w sobotę półfinałowym spotkaniu z Hiszpanami. Potrafili się jednak szybko pozbierać i meczu z Rosją odnieśli zwycięstwo.

 

Mecz o brązowy medal był wyrównany, a biało-czerwoni znowu mieli problemy ze skutecznością. W pierwszej połowie dobrej okazji nie wykorzystał Bartłomiej Łastowski. Jego strzał wspaniale obronił bramkarz rywali.

 

Jeszcze lepszej szansy nie wykorzystał Kamil Grygiel, który w 27. minucie wykonywał rzut karny. Reprezentant Polski nie trafił jednak w bramkę.

 

Rozstrzygnięcie padło w 33. minucie. Jakub Kożuch popisał się precyzyjnym strzałem tuż przy słupku.

 

Po końcowym gwizdku Polacy nie posiadali się z radości. W Krakowie obronili brązowy medal, który wywalczyli na poprzednich mistrzostwach Europy w 2017 roku.

 

Polska - Rosja 1:0 (0:0)

Bramka: Jakub Kożuch 33

 

Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola - lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2x25 minut.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie