MotoGP: Francesco Bagnaia wygrał GP San Marino

Moto
Francesco Bagnaia

Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał na torze Misano motocyklową Grand Prix San Marino w klasie MotoGP. Liderem klasyfikacji mistrzostw świata pozostał drugi na mecie Francuz Fabio Quartararo (Yamaha), który przegrał tylko o 0,364 s.

Trzecie miejsce, ze stratą blisko pięciu sekund, zajął Włoch Enea Bastianini (Ducati-Avintia), który po raz pierwszy stanął na podium w tej królewskiej klasie.

W klasyfikacji generalnej MotoGP po 14 z 18 rund Quartararo zgromadził 234 punkty i zdecydowanie prowadzi. Drugi jest Bagnaia - 186, a a trzeci Hiszpan Joan Mir - 167.

W klasie Moto2 triumfował Hiszpan Raul Fernandez. Liderem cyklu pozostał drugi w niedzielę Australijczyk Remy Gardner (Kalex).

Natomiast w Moto3 zwyciężył Włoch Dennis Foggia (Honda). Liderem pozostał siódmy na mecie Hiszpan Pedro Acosta (KTM).