PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa pewnie wygrał w Mielcu

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec w niedzielnym spotkaniu przegrali na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa 0:3. Wszystkie bramki padły w drugich 45 minutach.

Jako pierwsi groźny strzał na bramkę oddali gracze z woj. podkarpackiego. W 3. min próbował zaskoczyć bramkarza Grzegorz Tomasiewicz, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczkę.

Potem, w pierwszej połowie częściej przy piłce byli częstochowianie. Dwa razy bliski zdobycia gola był Walerian Gwilia - w 12. i 14. min. W obu przypadkach świetnymi interwencjami popisał się Rafał Strączek.

Stal mogła przed przerwą objąć prowadzenie w 35. min. W tym przypadku groźnie, ale bez efektu bramkowego uderzył Krystian Getinger.

W 58. min Ivi Lopez, który wszedł na boisko po przerwie, tak uderzył piłkę z rzutu wolnego, że ta poleciała obok muru, odbiła się przed Strączkiem i wpadła do siatki.

Dziesięć minut później czerwoną kartkę, za druga żółtą, otrzymał zawodnik Rakowa Fabio Sturgeon. Grając z przewagą jednego zawodnika Stal przeważała, ale nie zdołała wyrównać. Straciła za to dwie bramki, które padły po kontrach Rakowa. Ich autorami byli Vladislavs Gutkovskis i Mateusz Wdowiak.

W zespole częstochowskim nie zagrał, ze względu na uraz, podstawowy bramkarz Vladan Kovacevic. Zastąpił go Kacper Trelowski, dla którego był to drugi występ w ekstraklasie.

PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: Lopez 58, Gutkovskis 80, Wdowiak 90+1

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Jonathan de Amo (84. Dawid Kort), Mateusz Matras, Mateusz Żyro - Maksymilian Sitek (84. Kacper Sadłocha), Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk (71. Koki Hinokio), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger (90. Adrian Szczutowski) - Fabian Piasecki, Maciej Jankowski (84. Konrad Wrzesiński)

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Fran Tudor, Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis - Wiktor Długosz (46. Ivi Lopez), Marko Poletanovic (71. Igor Sapała), Walerian Gwilia (90+2. Dominik Wydra), Patryk Kun - Fabio Sturgeon, Sebastian Musiolik (71. Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Wdowiak (90+2. Daniel Szelągowski)

Żółte kartki: Jankowski, Mak, Strączek, Sitek - Petrasek, Sturgeon, Wdowiak, Tudor

Czerwona kartka: Sturgeon (68, za drugą żółtą)