Serie A: Juventus zremisował z Milanem w hicie kolejki

Juventus zremisował z AC Milan 1:1.

W spotkaniu czwartej kolejki Serie A Juventus zmierzył się z AC Milan. Starcie zakończyło się remisem 1:1. "Bianconeri" wciąż czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

"Stara Dama" bardzo szybko objęła prowadzenie. W czwartej minucie Juventus wyprowadził kontratak zakończony golem Alvaro Moraty.

Później ekipa z Turynu była bliżej zdobycia drugiej bramki niż AC Milan wyrównania. W 18. minucie z dystansu strzelał Paolo Dybala, a kilkanaście minut później Fikayo Tomori w ostatniej chwili powstrzymał przed strzałem Adriena Rabiot. Do przerwy Juventus utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Długo nie oglądaliśmy dogodnych sytuacji bramkowych po obu stronach. W końcu przełamali się "Rossonerri". Kiedy na zegarze wybiła 76. minuta, Sandro Tonali dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Tam pozycję wywalczył sobie Ante Rebić. Chorwat oddał strzał głową, po którym piłka minęła Wojciecha Szczęsnego i wpadła do bramki.

Dziesięć minut później strzelał Pierre Kalulu, ale tym razem polski bramkarz był na posterunku i uchronił "Juve" przed stratą gola. W końcówce meczu przycisnęła "Stara Dama", lecz bezskutecznie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Juventus - AC Milan 1:1 (1:0)

Bramki: Alvaro Morata 4 - Ante Rebić 76