Dana White's Contender Series: Łukasz Sudolski w walce wieczoru

Sporty walki
Dana White's Contender Series: Łukasz Sudolski w walce wieczoru
fot. Polsat Sport
Dana White's Contender Series: Łukasz Sudolski w walce wieczoru

Walka Łukasza Sudolskiego z Igorem Poteryą walką wieczoru piątego tygodnia, piątego sezonu Dana White's Contender Series.

Już za osiem dni, w nocy z wtorku na środę (28 wrzesień) swój pojedynek o kontrakt z największą organizacją na świecie UFC stoczy Sudolski. Polak powalczy o wzmocnienie kategorii półciężkiej, a jego rywalem będzie Igor Poterya. Jak się okazało, UFC doceniło to zestawienie i uczyniło pojedynek Sudolskiego z Poteryą walką wieczoru piątego tygodnia tego sezonu DWCS.

 

Zobacz także: Łukasz Brzeski pokonał przed czasem Dylana Pottera i wywalczył kontrakt z UFC!

 

Sudolski w swojej zawodowej karierze jest niepokonany i posiada na koncie osiem zwycięstw. Zawodnik trenujący na co dzień w Berserkers Team Szczecin, sześć pojedynków w karierze kończył przed czasem i dwukrotnie czekał na decyzję sędziów.

 

Rywalem Polaka będzie niebezpieczny Poterya. Zawodnik z Ukrainy może pochwalić się rekordem 19 zwycięstw i 2 porażek. Sudolski przed tym pojedynkiem zapowiedział, że podejdzie do walki z Poteryą jak do pojedynku z mistrzem świata, ponieważ jest to najtrudniejszy test w jego karierze. Mistrzem kategorii do 93 kilogramów, w której odbędzie się ten pojedynek jest inny Polak - Jan Błachowicz, który swojego pasa mistrzowskiego będzie bronił już 30 października, w pojedynku z Gloverem Teixeirą.

 

14 września swój kontrakt z UFC wywalczył Łukasz Brzeski, który w pojedynku kategorii ciężkiej poddał duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie Dylana Pottera. Polak nie krył swojego zadowolenia z faktu przyszłości związanej z największą organizacją MMA na świecie, natomiast nie był do końca zadowolony ze swojej dyspozycji. Prezydent UFC - Dana White - docenił jednak zwycięstwo przed czasem i uhonorował Brzeskiego kontraktem.

PW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie