Iwanow przed Fortuna Pucharem Polski: Czy to będzie rok, w którym Lech Poznań lub Legia Warszawa wrócą na tron?

Piłka nożna
Iwanow przed Fortuna Pucharem Polski: Czy to będzie rok, w którym Lech Poznań lub Legia Warszawa wrócą na tron?
fot. Cyfrasport
Legia jest rekordzistą w Pucharze Polski, dlatego zawsze chce być co najmniej w finale, jednak w ostatnich dwóch latach to się nie udawało.

Czy to będzie ten rok, że na pucharowy tron powrócą najmocniejszy Lech Poznań i Legia Warszawa? – pyta Bożydar Iwanow przed Fortuna Pucharem Polski. "Kilka szlagierów nam się zapowiada w tej rundzie. Jagiellonia Białystok gra z Lechią Gdańsk. Jaga w dosyć dużym kryzysie, a goście z nowym trenerem, z którym gra zaczyna lepiej funkcjonować. Ciekawie będzie w środę w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie Radomiak, najlepszego beniaminka w tym sezonie."

Mateusz Michałowski: Wraca Fortuna Puchar Polski na sportowych antenach Polsatu. Gdzie upatrujesz faworytów? Legia i Lech wydają się faworytami, ale to nie te drużyny w ostatnich latach sięgały po trofeum…

Bożydar Iwanow: Patrząc na ostatnie dwa sezony, wydaje się, że wspaniałe chwile najpierw przeżyli kibice i piłkarze Cracovii, sięgając po krajowe trofeum. Potem ten wielki wieczór również w Lublinie dla Rakowa Częstochowa… Czy to będzie ten rok, że na pucharowy tron powrócą najmocniejszy Lech Poznań i Legia Warszawa? Wiemy, że mistrzowie Polski mają zadanie trudniejsze, ponieważ biorą udział w europejskich pucharach, ale pierwsze fazy jak ta z Wigrami Suwałki wydaje się łatwiejsza. Natomiast w miarę upływu czasu, kiedy Legia może awansować do wiosennych meczów w europejskich pucharach, to te terminy lutowe i marcowe mogą być kluczowe dla zespołu w kontekście obrony mistrzostwa. Warszawianie to rekordziści w Pucharze Polski, dlatego zawsze chcą być co najmniej w finale, jednak ostatnie dwa lata w tych rozgrywkach im nie wychodziły.

ZOBACZ TAKŻE: Paulo Sousa ogłosił powołania. Wielki powrót do kadry!

Kilka szlagierów nam się zapowiada w tej rundzie. Jagiellonia Białystok gra z Lechią Gdańsk. Jaga w dosyć dużym kryzysie, a goście z nowym trenerem, z którym gra zaczyna lepiej funkcjonować. Może nie lepiej niż za kadencji Piotra Stokowca, ale te wyniki i sposób gry z dwójką Paixao i Zwoliński pokazuje, że mają aspiracje, by zajść wysoko. Ciekawy mecz w środę w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie Radomiak. Najlepszy beniaminek osiągnął dobre wyniki z czołówką ligi. Zobaczymy, jak sobie poradzi z klubem, który ma spore problemy z Janem Urbanem. No i pytanie, czy zagra Lukas Podolski?

Legia ma ciężki terminarz w najbliższym czasie. Mecze z Rakowem, Lechią oraz Lechem w lidze, a także Liga Europy. Czy to właśnie Fortuna Puchar Polski są rozgrywkami, w których pierwszy skład będzie odpoczywał?

Przepisy pucharu są takie, że trzeba wystawiać dwóch młodzieżowców. Dlatego to jest szansa dla tych piłkarzy Legii, którzy przez zakupy mistrzów Polski oddalają się od składu. Mając na uwadze fakt, że mają przed sobą mecze z Rakowem i Leicester City, to właśnie w Suwałkach będzie szansa na rotacje i pojawią się tacy piłkarze jak Cezary Miszta czy Kacper Skibicki.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie