MŚ w kolarstwie: Ellen van Dijk ze złotym medalem w czasówce

Ellen van Dijk zdobyła złoty medal w czasówce

Holenderka Ellen van Dijk zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas kolarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Belgii. Przed rokiem również stała na podium, tyle że wtedy wywalczyła brąz. Karolina Karasiewicz zajęła 20. miejsce.

Na płaskiej trasie liczącej 30,3 km, z Knokke-Heist do Brugii van Dijk uzyskała 36.05. Drugą lokatę, podobnie jak przed rokiem, zajęła o 10 s wolniejsza Szwajcarka Marlen Reusser, a trzecią - rodaczka triumfatorki Annemiek van Vleuten, która miała 24 s straty. Czwarta Amerykanka Amber Neben do podium straciła już minutę.

Karasiewicz miała 3.04 straty, a sklasyfikowana tuż za nią Marta Jaskulska - 3.06.

Dzień wcześniej w indywidualnej rywalizacji mężczyzn zwyciężył Włoch Filippo Ganna. Michał Kwiatkowski był 24.