Sensacyjne doniesienia! Vital Heynen obejmie reprezentację Polski siatkarek?!

Siatkówka
Sensacyjne doniesienia! Vital Heynen obejmie reprezentację Polski siatkarek?!
fot. PAP
Vital Heynen zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek?

To może być niesamowity zwrot akcji, który ucieszy miliony polskich kibiców! Jak donosi portal Sport.pl, trener Vital Heynen jest gotowy ubiegać się o posadę selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek!

Wszystko wskazuje na to, że niedzielny mecz Biało-Czerwonych o brązowy medal mistrzostw Europy przeciwko Serbii, który udało się wygrać naszym siatkarzom bez straty seta, był ostatni dla Heynena w roli selekcjonera naszej kadry... panów. Niewykluczone bowiem, że sam zainteresowany zostanie w Polsce. Mało tego, nadal będzie selekcjonerem reprezentacji Polski, ale w żeńskim wydaniu!

 

Zobacz także: Vital Heynen wygłosił ostatnią przemowę. Polały się łzy (WIDEO)

 

Przypomnijmy, że szkoleniowcem kadry polskich siatkarek po kilku latach nie jest już Jacek Nawrocki. Obecnie trwają poszukiwania następcy, a wśród kandydatów wymieniany jest m.in. Stephane Antiga, który również pracował z polskimi siatkarzami i podobnie jak Heynen, zdobył z nimi mistrzostwo świata. Francuz od dłuższego czasu pracuje z kobietami jako szkoleniowiec klubu z Rzeszowa, ale i Heynen ma doświadczenie w pracy z siatkarkami, ponieważ prowadził kiedyś zawodniczki plażowe.

 

Zapowiada się zatem arcyciekawy wyścig o fotel selekcjonera nie tylko kadry męskiej, ale również i żeńskiej. Może dojść do sensacyjnych przetasowań.

 

Heynen w tym sezonie zdobył z reprezentacją Polski srebrny medal w Lidze Narodów oraz brązowy na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy. Nie udało mu się zrealizować podstawowego celu, jakim było wywalczenie medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni odpadli w ćwierćfinale z Francją - późniejszym mistrzem olimpijskim.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie