Media: Kto zastąpi Vitala Heynena? Zaskakujący faworyt

Siatkówka
Media: Kto zastąpi Vitala Heynena? Zaskakujący faworyt
fot. PAP
Vital Heynen

Vital Heynen ma niebawem pożegnać się z siatkarską reprezentacją Polski. W międzyczasie media spekulują, kto mógłby go zastąpić. Na faworyta wyrasta Włoch, który pracował już w Polsce.

Heynen w niedzielę zdobył z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw Europy. Przy tej okazji pożegnał się z kibicami, jak również swoimi podopiecznymi. - Czas na kogoś innego - wspomniał w rozmowie z Polsatem Sport.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vital Heynen chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek

 

Według "Przeglądy Sportowego", faworytem jest Lorenzo Bernardi, który w latach 2010–2014 prowadził Jastrzębski Węgiel. W gronie kandydatów wymieniani są także Nikola Grbić i Andrea Anastasi. Jak zauważono w "PS", dopóki nie pojawiła się oferta Bernardiego, to najwięcej szans dawano Serbowi.

 

- Dla każdego szkoleniowca to byłby wielki honor i zaszczyt prowadzić reprezentację Polski. Polska ma, być może jako jedna z niewielu reprezentacji na świecie, tak wielki potencjał, by w każdym turnieju walczyć o złoto - mówił Bernardi przed kamerą Polsatu Sport.

Rozmowa z Lorenzo Bernardim:

 

Włoch w swojej karierze trenerskiej prowadził Pallavolo Padwa, Jastrzębski Węgiel, Halkbank Ankara, Sir Safety Perugia i Gas Sales Bluenergy Piacenza. W swoim dorobku ma m.in. mistrzostwa Turcji i Włoch. Do tej pory nie prowadził reprezentacji.

 

Kontrakt Heynena obowiązuje do końca września 2021 roku. On sam chciałby poprowadzić teraz reprezentację Polski siatkarek.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie