MŚ siatkarzy 2022: Znamy uczestników przyszłorocznej edycji. Wśród nich debiutant

Siatkówka
MŚ siatkarzy 2022: Znamy uczestników przyszłorocznej edycji. Wśród nich debiutant
fot. CEV
Polscy siatkarze będą w Rosji bronić tytułu mistrzów świata.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała zatwierdzony skład uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata mężczyzn w Rosji, w których Polacy będą bronić tytułu. Wśród 24 ekip jest reprezentacja Kataru, debiutująca w imprezie tej rangi.

Polacy mieli zagwarantowany udział jako triumfatorzy poprzedniej edycji, a Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej (ze względu na dyskwalifikację tego kraju za doping drużyna nie będzie mogła wystąpić pod szyldem "Rosja") - jako gospodarz.

 

Dziesięć zespołów w obsadzie wyłoniły tegoroczne mistrzostwa kontynentalne - awans uzyskały po dwie czołowe ekipy: Iran i Japonia (Azja), Tunezja i Kamerun (Afryka), Włochy i Słowenia (Europa), Brazylia i Argentyna (Ameryka Płd.) oraz Portoryko i Kanada (Ameryka Północna, Centralna i Karaiby).

 

Stawkę uzupełniło 12 drużyn na podstawie światowego rankingu. Są nimi: Francja, USA, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria i Chiny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Media: Kto zastąpi Vitala Heynena? Zaskakujący faworyt

 

Turcy, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy, będą rywalizować w siatkarskim mundialu po raz pierwszy od 1998 roku.

 

Losowanie grup przyszłorocznej edycji odbędzie się 30 września w Moskwie.

 

Mecz otwarcia zaplanowano w Sankt Petersburgu, a spotkania fazy finałowej w Moskwie. Łącznie turniej zagości w 10 rosyjskich miastach. Rozpocznie się 26 sierpnia, a zakończy 11 września.

 

Pierwsza faza grupowa rozgrywana będzie do 29 sierpnia. W Sankt Petersburgu odbędzie się na tym etapie tylko inauguracyjne spotkanie. Dzień później, 27 sierpnia, ruszy rywalizacja w Moskwie, Ufie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Kemerowie i Krasnojarsku. W drugim etapie turnieju - od 2 do 4 września - weźmie udział 16 zespołów, które zostaną podzielone na cztery grupy. Przeniosą się do Kaliningradu, Kazania, Sankt Petersburga i Jarosławia. Następnie czołowa "szóstka" rozegra w Moskwie fazę finałową, która potrwa od 7 do 11 września. 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie