Stefanos Tsitsipas zdecydował się na szczepienie. Zdradził, kiedy to zrobi

Tenis
Stefanos Tsitsipas zdecydował się na szczepienie. Zdradził, kiedy to zrobi
fot. PAP
Stefanos Tsitsipas

Grecki tenisista Stefanos Tsitsipas zapowiedział, że do końca roku zaszczepi się przeciwko COVID-19. Trzeci zawodnik światowego rankingu był krytykowany za swoje komentarze na temat szczepień.

- Zrobię to w tym roku, żebym mógł chodzić do sklepów albo do restauracji. Osobiście nie promowałem szczepień, ale i nie byłem przeciwko. Popieram każdego, kto chce się zaszczepić. Nie jestem lekarzem, jestem tenisistą i moja opinia w kwestiach medycznych nie jest najważniejsza - powiedział Tsitsipas stacji Antenna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda tenisa na treningu Huberta Hurkacza

 

W połowie sierpnia 23-letni Grek przyznał, że jest niechętny akcji szczepień, podnosząc ich możliwe skutki uboczne.

 

- Nikt nie wprowadził obowiązku szczepień. W pewnym momencie będę musiał to zrobić, jestem tego prawie pewien, ale jak dotąd nie było to obowiązkowe dla zawodników. Jestem młody, w kategorii poniżej 25 lat. Moim zdaniem szczepionka nie została wystarczająco przetestowana, jest nowa. I są skutki uboczne. Osobiście znam ludzi, którzy je mieli - mówił wtedy Tsitsipas.

 

Jego słowa spotkały się z krytyką ze strony greckiego rządu. - On nie ma ani wiedzy, ani doświadczenia, które pozwoliłyby mu wyrobić sobie opinię na ten temat - odpowiedział rzecznik rządu Giannis Economou.

 

Tsitsipas był twarzą greckiej kampanii "Zostań w domu" w ubiegłym roku w szczytowym momencie pandemii. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie