Czerwona kartka Adama Chrzanowskiego w "polskim" meczu we Włoszech. Faul był brutalny (WIDEO)

Adam Chrzanowski (z lewej) w barwach Miedzi Legnica w towarzystwie Łukasza Załuski.

We wtorkowy wieczór we Włoszech doszło do spotkania z udziałem Polaków w meczu rozgrywanym w ramach 5. kolejki Serie B. Na boisku pojawili się trzej nasi rodacy - Tomasz Kupisz, Adam Chrzanowski w barwach Pordenone Calcio oraz Thiago Cionek z Regginy Calcio. Mecz z udziałem drużyn Polaków zakończył się wynikiem 1:1, a Chrzanowski w samej końcówce został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul.

Wszyscy, trzej Polacy rozpoczęli mecz w wyjściowych składach swoich drużyn. Pordenone Calcio wyszło na prowadzenie w 43. minucie za sprawą trafienia Luki Magnino, któremu asystował Kupisz. Nasz skrzydłowy grał do 53 minuty, gdy zmienił go Marco Pinato.

Z kolei w końcówce spotkania goście z Kalabrii doprowadzili do remisu. W 85. minucie Andrej Gyłybinow przechytrzył defensywę gospodarzy, którą tworzy m.in. Chrzanowski i pokonał bramkarza gospodarzy. Taki obrót spraw sprawił, że Pordenone Calcio wypuściło pierwsze zwycięstwo z rąk. Zespół Kupisza i Chrzanowskiego ostatecznie zremisował. Oznacza to, że ekipa, w której w zeszłym sezonie występował Sebastian Musiolki zdobyła w tym sezonie swój pierwszy punkt, zamiast trzech, w rozgrywkach Serie B.

W 90. minucie Chrzanowskiego poniosły emocji i w pewien sposób nasz rodak dał upust bezsilności w końcówce spotkania. 22-latek brutalnie sfaulował zawodnik gości i sędzia Francesco Meraviglia z Toskanii ukarał go czerwoną kartką. Z kolei Cionek, który niegdyś słyną z ostrej gry, w tym starciu nie został upomniany kartką przez arbitra. Były obrońca reprezentacji Polski rozegrał pełne zawody.

Reggina zajmuje siódme miejsce w tabeli Serie B z dziewięcioma punktami. Natomiast Pordenone jest na 18. miejscu z jednym "oczkiem".