Dziesięciu siatkarskich mistrzów świata zagra w jednym polskim klubie!

Siatkówka
Dziesięciu siatkarskich mistrzów świata zagra w jednym polskim klubie!
fot. CEV

Po pełnym emocji sezonie reprezentacyjnym, siatkarze wracają do rywalizacji klubowej. Ciekawie zapowiadają się rozgrywki Tauron 1. Ligi, w których wystąpi wielu znanych siatkarzy, ale również młode talenty. W ekipie SMS PZPS Spała zagra aż dziesięciu mistrzów świata U–19. Drużynę poprowadzi trener Michał Bąkiewicz, który podczas niedawno zakończonego turnieju w Iranie doprowadził młodych siatkarzy do złota.

Przypomnijmy, że Polacy kilka tygodni temu wywalczyli mistrzostwo świata U–19 siatkarzy. W finale rozegranym 2 września w Teheranie podopieczni Michała Bąkiewicza pokonali Bułgarów 3:0. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) tej imprezy otrzymał Tytus Nowik.

 

Zobacz także: Polscy siatkarze mistrzami świata U-19!

 

W składzie SMS PZPS Spała na sezon 2021/22 jest dziesięciu mistrzów świata U–19: Kajetan Kubicki (rozgrywający), Tytus Nowik, Jakub Olszewski, Kamil Szymendera, Piotr Śliwka (przyjmujący), Kacper Ratajewski (atakujący), Mateusz Kufka, Jakub Majchrzak, Mateusz Nowak (środkowi) oraz Jakub Hawryluk (libero).

 

– Przede wszystkim Tauron 1. Liga będzie w tym roku bardzo silna, z naszej perspektywy to będą niezwykle wymagające rozgrywki – przyznał trener Bąkiewicz. – Będziemy mogli skonfrontować się z zespołami zdecydowanie bardziej doświadczonymi i z pewnością silniejszymi fizycznie. Dla rozwoju naszej grupy będzie to sezon bardzo istotny i przede wszystkim liczę na to, że się będziemy bić, walczyć o każdą piłkę. Mamy też swoje atuty i wierzę w to, że będziemy mogli z meczu na mecz je pokazać. Jest to najlepsza droga dla tych młodych chłopaków, by móc się rozwijać szybciej, zarówno indywidualnie, jak i jako drużyna. Będzie to mega pozytywne doświadczenie, którego moi gracze do tej pory nie przeżyli. Nie możemy się już doczekać startu rozgrywek – dodał.

 

Młodzi siatkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, poza rywalizacją z wieloma doświadczonymi i starszymi rywalami w Tauron 1. Lidze, będą się jeszcze mierzyć z nauką w liceum.

 

– Nasz dzień będzie wyglądał tak, że wstajemy rano na śniadanko, mamy ograniczone godziny posiłków. Najczęściej jemy o 7.30, bo od ósmej ruszają lekcje. Potem trening na siłowni, wracamy na obiad. Po nim lekcje i popołudniowy trening – streścił plan dnia Kamil Szymendera. – Mam nadzieję, że zaskoczymy parę osób naszą grą w Tauron 1. Lidze, dobrymi wynikami. Na boisku będzie walka, każdy z nas wie, po co tu jest. Naszą drużynę charakteryzuje to, że się nie boimy, mimo świadomości, że po drugiej stronie będą rywale dużo bardziej doświadczeni i dobrze grający. Chcemy pokazać, że powalczymy z każdym, nieważne jak rywal będzie mocny – zaznaczył przyjmujący SMS PZPS.

 

Rozgrywki Tauron 1. Ligi sezonu 2021/2022 rozpoczną się w środę 22 września, o godzinie 17.00. W pierwszym meczu SMS PZPS Spała zmierzy się ze spadkowiczem z PlusLigi – ekipą MKS Będzin. Zapowiada się interesujący pierwszy test dla złotej drużyny trenera Bąkiewicza.

RM, Polsat Sport, PLS
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie