Fortuna Puchar Polski: Cztery gole w Mielcu i awans Wisły Kraków

Wisła Kraków wygrała w Mielcu mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski.

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe PGE FKS Stal Mielec w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Kibice obejrzeli w sumie cztery gole. - Czujemy niedosyt - ocenił Adrian Szczutowski.

Piłkarze Stali Mielec i Wisły Kraków grali już w tym sezonie. W sierpniu spotkali się w trakcie 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Lepsi okazali się mielczanie, wygrywając 2:1. Teraz było inaczej...

W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski początkowo lepiej prezentowali się gospodarze. Goście z czasem doszli do głosu, co zaowocowało trafieniami Mateusza Młyńskiego i Serafina Szoty, odpowiednio w 20. i 24. minucie. Sto dwadzieścia sekund później sytuacja gospodarzy stała się jeszcze trudniejsza po tym, jak Kamil Kościelny zobaczył czerwoną kartkę.

Po przerwie piłkarze Stali Mielec zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Jana Klimenta, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał swojego bramkarza. Radość gospodarzy nie trwała długo. Cztery minuty później gola dla krakowian strzelił Yaw Yeboah, wykorzystując rzut karny. Pierwotnie sędziowie podyktowali rzut wolny, uznając, że faul miał miejsce poza "szesnastką", jednak po analizie VAR zmienili decyzję. Jak się okazało, więcej goli nie padło.

Skrót meczu Stal Mielec - Wisła Kraków:

Stal Mielec - Wisła Kraków 1:3 (0:2)

Bramki: Kliment 69 (s) - Młyński 20, Szota 24, Yeboah 73 (k)

Stal Mielec: Damian Primel - Konrad Wrzesiński (67. Łukasz Seweryn), Kamil Kościelny, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis, Albin Granlund - Kacper Sadłocha, Maciej Urbańczyk (46. Grzegorz Tomasiewicz), Dawid Kort (77. Konrad Guca), Koki Hinokio (63. Maciej Jankowski) - Adrian Szczutowski (63. Maksymilian Sitek)

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski (89. Dawid Szot), Serafin Szota, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah (74. Dor Hugi), Aschraf El Mahdioui (82. Patryk Plewka), Gieorgij Żukow, Michal Skvarka (74. Stefan Savić), Mateusz Młyński (82. Piotr Starzyński) - Jan Kliment

Żółta kartka: Yeboah

Czerwona kartka: Kościelny (26, za faul taktyczny)