Fortuna Puchar Polski: Górnik Zabrze - Radomiak Radom. Relacja i wynik na żywo

W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Górnik Zabrze zmierzy się z Radomiakiem Radom. Która z drużyn z PKO BP Ekstraklasy zdoła awansować do kolejnej rundy? Relacja na żywo z meczu Górnik Zabrze - Radomiak Radom na Polsatsport.pl.

W poprzedniej edycji Pucharu Polski Radomiak dotarł do 1/8 finału. Najpierw rozbił Miedź Legnica (4:0), następnie pokonał Pogoń Siedlce (1:0). Później piłkarze z Radomia stanęli naprzeciwko ekipy Lecha Poznań.

Podczas 90 minut żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć ani jednej bramki. Przez to musiała zostać rozegrana dogrywka. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Mateusz Radecki, wykorzystując rzut karny. Po 15 minutach drużyna z Poznania odpowiedziała swoim trafieniem z jedenastu metrów, którego autorem był Tymoteusz Puchacz. O wyniku zadecydowała seria rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się poznaniacy, którzy awansowali do ćwierćfinału.

Podobną drogę w poprzedniej edycji Fortuna Pucharu Polski przeszedł Górnik. W swoim pierwszym meczu pokonał Jagiellonię Białystok (3:1), po czym wygrał w starciu z KSZO Ostrowiec (3:2). Rywalem piłkarzy z Zabrza w 1/8 finału był Raków Częstochowa.

Wynik otworzyli podopieczni Marka Papszuna, strzelając dwa gole w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie Górnik wyrównał wynik spotkania. O zwycięstwie Rakowa przesądziły dwie bramki zdobyte w samej końcówce spotkania. Częstochowianie przeszli do ćwierćfinału i ostatecznie zwyciężyli w rywalizacji o Puchar Polski.

Relacja i wynik na żywo meczu Radomiak Radom - Górnik Zabrze na Polsatsport.pl. Początek od godziny 14:30.