Kolejne doniesienia z Anglii. Matty Cash zagra dla Polski już w tym roku?

Piłka nożna
Kolejne doniesienia z Anglii. Matty Cash zagra dla Polski już w tym roku?
fot. PAP
Matthew Cash jest coraz bliżej uzyskania polskiego obywatelstwa.

Coraz głośniejsze doniesienia na temat gry Matty’ego Casha w polskiej kadrze potwierdzają kolejne brytyjskie media. Tym razem sytuacji przyjrzał się „Sky Sports”. Zdaniem telewizji obrońca Aston Villi może zostać powołany na listopadowe zgrupowanie Polski.

24-letni obrońca jest coraz bliżej uzyskania polskiego obywatelstwa. Jak donosi „Sky Sports” Cash, złożył niezbędne dokumenty, by otrzymać polski paszport. Możliwe, że sprawa zostanie rozwiązana w trybie przyśpieszonym, ponieważ matka zawodnika Aston Villi jest Polką.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Matty Cash zagra w reprezentacji Polski? Rzecznik PZPN zabrał głos

Cash jest zainteresowany grą dla Polski, co potwierdził jego ojciec w rozmowie z brytyjskimi mediami. Pochodzący z miasta Slough piłkarz jest ważnym piłkarzem w układance Deana Smitha z Aston Villi. Przez brak zainteresowania ze strony angielskiej federacji gra dla Biało-Czerwonych może być jego jedyną szansą na grę na reprezentacyjnym poziomie.

Jeśli jego wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie piłkarz, może zostać powołany już na listopadowe zgrupowanie Polaków. Piłkarze Paulo Sousy zagrają wtedy dwa ostatnie mecze w eliminacjach mistrzostw świata. Zmierzą się wtedy z Andorą oraz Węgrami.


Dyskusje na temat dołączenia Casha do polskiej kadry skomentował sam selekcjoner. Portugalczyk powiedział, że aktualnie nie ma tematu na temat powołania, jednak nie wyklucza tego w przyszłości, gdy Anglik otrzyma polskie obywatelstwo.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie