Lukas Podolski: Ludzie rozpoznają mnie na ulicach, ale ja się z tym nie kryję

Piłka nożna
Lukas Podolski: Ludzie rozpoznają mnie na ulicach, ale ja się z tym nie kryję
fot. Cyfrasport
Górnik Zabrze z Lukasem Podolskim pokonał w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Radomiaka Radom 2:0.

Górnik Zabrze wygrał z Radomiakiem Radom 2:0 w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski i zakwalifikował się do kolejnej fazy rozgrywek. Niezły występ w barwach "Trójkolorowych" zanotował Lukas Podolski. - Ludzie mnie rozpoznają mnie na ulicach, ale ja się z tym nie kryję. Zabrze to jest mój dom - podkreślił były reprezentant Niemiec.

Podolski wszedł na murawę w drugiej połowie, zmieniając borykającego się z urazem Davida Tosevskiego.

 

- Zagraliśmy dobry mecz. Radom przycisnął nas w drugiej połowie, a to normalne, że gdy zespół przegrywa to rzuca wszystkie siły do przodu. Jesteśmy w drugiej rundzie, teraz czas na regenerację i wyczekujemy ligowego meczu na wyjeździe (z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza - przyp. red.) - powiedział po wygranym meczu zawodnik z Zabrza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sześć lat temu Robert Lewandowski przeszedł do historii Bundesligi

 

Pod koniec sierpnia letni nabytek Górnika został zakażony koronawirusem. Piłkarz powoli wraca do dyspozycji po chorobie.

 

- Jeszcze nie doszedłem do siebie w stu procentach. Myślę, że jak będzie następna przerwa na kadrę, to wrócę do pełnej dyspozycji. Nie było mi łatwo siedzieć na kanapie w domu podczas kwarantanny. Ale wróciłem już do treningów, zaczynam grać i robię wszystko, aby zmierzać w dobrym kierunku – oznajmił.

 

Podolski opowiedział także o rozpoznawalności, jakiej doświadcza w swoich rodzinnych stronach.

 

- Ludzie rozpoznają mnie na ulicach, ale ja się z tym nie kryję. Zabrze to jest mój dom. Jest tutaj biednie, nie ma wielu rozrywek, jest parę centrów handlowych, nasz Górnik i ten stadion. Ludzie lubią przychodzić na nasze mecze - przyznał Podolski.

 

KO, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie