PlusLiga: Reprezentant Holandii siatkarzem Cerrad Enea Czarnych Radom

Siatkówka
PlusLiga: Reprezentant Holandii siatkarzem Cerrad Enea Czarnych Radom
fot. CEV
Michael Parkinson grał w ME 2021.

Na dziewięć dni przed startem sezonu PlusLigi 2021/22 do zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom dołączył nowy siatkarz. Z klubem związał się reprezentant Holandii – środkowy Michael Parkinson.

Michael Parkinson urodził się 23 listopada 1991 roku. Nowy zawodnik Cerrad Enea Czarnych Radom mierzy 203 cm wzrostu i gra na pozycji środkowego bloku. Swoją profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w Belgii gdzie w latach 2011–15 bronił barw zespołu Noliko Maaseik. W sezonie 2015/16 Michael Parkinson przeniósł się do Niemiec, gdzie występował w drużynie SWD Powervolleys Duren. Kolejnymi przystankami środkowego w profesjonalnej siatkówce były zespoły: Lindemans Aalst (2016/17), Nantes Reze Metropole (2017/18), CSA Steaua Bucuresti (2018/19), Stade Poitevin Poitiers (2019/20) oraz Spacer’s Toulouse Volley (2020/21).

 

Zobacz także: Kłopoty Mariusza Wlazłego na uczelni. Studentka nie uwierzyła, że to on

 

W tym czasie holenderski siatkarz zapisał na swoje konto wiele klubowych tytułów, m.in. mistrzostwo Belgii, Puchar Belgii oraz Puchar Francji.

 

Nowy nabytek radomskiego klubu występuje również w reprezentacji Holandii. Znalazł się w gronie wybrańców trenera Roberto Piazzy w kadrze Pomarańczowych na mistrzostwa Europy 2021, w których Holandia doszła do ćwierćfinału.

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie