Radamel Falcao znowu zachwyca! Kolejny gol weterana po transferze do La Liga

Radamel Falcao na początku września dość niespodziewanie dołączył do beniaminka La Liga - Rayo Vallecano.

Słynny kolumbijski napastnik - Radamel Falcao na początku września dość niespodziewanie dołączył do beniaminka La Liga - Rayo Vallecano. Szybko się jednak okazało, że klub z Madrytu dokonał świetnego ruchu sprowadzając 35-latka z Galatasaray. Falcao ma bowiem kapitalne wejście do nowej drużyny. W dwóch meczach strzelił dwa gole, choć na boisku przebywał zaledwie 33 minuty.

Napastnik, który podczas swojej wieloletniej i bogatej kariery najwięcej występów zaliczył w barwach AS Monaco (140 meczów i 83 gole), w Rayo Vallecano zadebiutował 18 września w starciu przeciwko Getafe (3:0). Wówczas na placu gry pojawił się w 71. minucie, a dziesięć minut później ustalił wynik rywalizacji.

We wtorkowym meczu rozgrywanym na San Mames w Bilbao, Rayo mierzyło się z miejscowym Athleticem, które było faworytem tej rywalizacji. Jednak już w 5. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni za sprawą Alvaro Garcii, któremu asystował Sergi Guardiola. W 33. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a piłkę do własnej bramki skierował wówczas Pathe Ciss.

Na kolejnego gola kibice zgromadzeni na słynnym San Mames czekali aż do doliczonego czasu. Niestety dla fanów z Bilbao, zwycięskiego gola strzelili goście. W szóstej minucie dodatkowego czasu gry, Rayo za sprawą dwóch rezerwowych mogło cieszyć się ze zwycięstwa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego byłego gracza Manchesteru United - Bebe, inny w przeszłości "Czerwony Diabeł" - Falcao pokonał strzałem głową bramkarza reprezentacji Hiszpanii Unaia Simona. Kolumbijczyk wszedł na boisko w 76. minucie. Z kolei Bebe pojawił się na nim trzy minuty później.

Oznacza to, że Falcao przebywając zaledwie 33 minuty w meczach La Liga ma na koncie już dwa trafienia ligowe w dwóch występach. Bilans 35-latka, który niegdyś był gwiazdą Atletico Madryt, w hiszpańskiej elicie jest znakomity. W 70 występach zanotował aż 54 trafienia.

Co ciekawe, Falcao jest trzecim graczem, który strzelił gola w każdym ze swoich dwóch pierwszych występów w Rayo w La Liga w XXI wieku. Wcześniej tej sztuki dokonali Moises Arteaga w 2001 roku oraz Diego Costa w 2012 r.