Seria A: Juventus przerwał koszmarną serię w lidze

Juventus przerwał koszmarną serię w Serię A.

Kibice Juventusu mogą odetchnąć z ulgą. Piłkarze "Starej Damy" przerwali koszmarną serię, kiedy to nie wygrali żadnego z pierwszych czterech spotkań w sezonie. Po zwycięstwie 3:2 nad Spezią Calcio Wojciech Szczęsny i spółka nie będą śrubować tej kompromitującej passy.

Spotkanie lepiej rozpoczął Juventus. Po pół godzinie gry gości na prowadzenie wyprowadził Moise Kean. Długo nie trzeba było jednak czekać na odpowiedź Spezii Calcio. Pięć minut później bramkę wyrównującą zdobył Emmanuel Quartsin Gyasi.

Po przerwie kibice gospodarzy niemal nie oszaleli ze szczęścia, kiedy gola na 2:1 strzelił Janis Antiste. To podrażniło piłkarzy z Turynu, którzy najpierw doprowadzili do remisu za sprawą Federico Chiesy, a chwilę później wyszli na prowadzenie po trafieniu Matthijsa de Ligta.

Ostatecznie "Stara Dama" pokonała ekipę prowadzoną przez Thiago Mottę 3:2, tym samym przerywając koszmarną serię w obecnych rozgrywkach Serie A. Przed tym spotkaniem Juventus po raz czwarty w swojej 124-letniej historii nie wygrał żadnego z pierwszych czterech spotkań w lidze. Ostatni raz do takiej sytuacji doszło w sezonie 1961/1962.

Spezia Calcio - Juventus 2:3 (1:1)
Bramki: Emmanuel Quartsin Gyasi 33, Janis Antiste 49 - Moise Kean 28, Federico Chiesa 66, Matthijs de Ligt 72