Tauron Liga: ŁKS Commercecon Łódź – podtrzymać medalową passę

Siatkówka
Tauron Liga: ŁKS Commercecon Łódź – podtrzymać medalową passę
fot. Cyfrasport
Martyna Grajber – jeden z najgłośniejszych transferów ŁKS przed sezonem.

ŁKS Commercecon to trzecia drużyna poprzedniego sezonu Tauron Ligi. W rozpoczynających się rozgrywkach znów celują w miejsce na podium, z którego nie schodzą od czterech sezonów. W Łodzi liczą, że w zdobyciu kolejnego medalu pomoże pozyskana latem wicemistrzyni olimpijska Brazylijka Roberta Ratzke i jej dwie rodaczki.

Drużyna z Łodzi z ligowego podium nie schodzi od czterech sezonów, w których wywalczyła kolejno tytuły wicemistrza i mistrza kraju oraz dwa brązowe medale. Jak przyznają jednak w klubie, sukcesy nie zaspokoiły niczyich ambicji i nikt nie ukrywa apetytów na kolejne medale.

 

Zobacz także: Siatkarskie medale rozdane! Kto rządzi na kontynentach?

 

– Byłoby świetnie gdyby ta udana passa trwała dalej. Każdy sezon to jednak nowa historia i rządzi się swoimi prawami. Oczywiście, mamy swoje ambicje, chcemy walczyć o czołowe miejsca, ale nieraz sprawdzało się, że zakładanie medali już przed sezonem było kompletnie bezpodstawne. Dlatego podchodzimy do rozgrywek z pokorą, za to z chęciami do ciężkiej pracy tym bardziej, że nasz zespół trzeba poukładać na nowo – powiedziała PAP libero Krystyna Strasz, która sięgała z ŁKS po wszystkie ostatnie laury.

 

Mimo zajęcia trzeciego miejsca, w łódzkim zespole zaszło bardzo dużo zmian kadrowych. Odeszło aż dziesięć siatkarek, w tym m.in. holenderska rozgrywająca Britt Bongaerts, Serbki Katarina Lazovic i Nadja Ninkovic oraz Aleksandra Wójcik czy Katarzyna Zaroślińska-Król.

 

W ich miejsce przyszły jednak bardzo wartościowe zawodniczki. Z lokalnego rywala Grot Budowlanych do ŁKS przeszła bowiem amerykańska skrzydłowa Veronica Jones-Perry, która w poprzednich rozgrywkach odebrała dziewięć statuetek dla najlepszej zawodniczki meczu. Poza nią bardzo mocno obsadzoną pozycję przyjmującej uzupełniły reprezentantka Polski Martyna Grajber i Brazylijka Pietra Jukoski. Na środku do Klaudii Alagierskiej i Joanny Pacak dołączyła Kamila Witkowska, w ataku zagra kolejna Brazylijka Ivna Colombo, a rywalką Strasz do miejsca w składzie będzie multimedalistka mistrzostw Polski Paulina Maj-Erwardt.

 

Prawdziwą gwiazdą może zostać jednak rozgrywająca Roberta Ratzke, która w Tokio wywalczyła z reprezentacją Brazylii wicemistrzostwo olimpijskie. 31-latka ma na swoim koncie dziewięć medali mistrzostw Brazylii, dwa srebra Ligi Narodów, a w weekend świętowała zdobycie mistrzostwa Ameryki Południowej. Z tej imprezy z brązem do Polski wróci Jones-Perry.

 

– Cieszymy się, że mamy w składzie medalistkę olimpijską, która będzie mózgiem naszego zespołu. Na papierze skład wydaje się naprawdę mocny. Trzeba jednak pamiętać, że w drużynie zaszło sporo zmian i będziemy potrzebowały trochę czasu na zgranie. Tym bardziej, że Veronika i Roberta dopiero teraz do nas dołączą. Najważniejsze jest, by jak najszybciej stworzyć zespół, który będzie potrafił wychodzić z trudnych opresji i pokaże na boisku swoje prawdziwe możliwości – zaznaczyła Strasz.

 

Jak dodała, ma nadzieję, że siłą ŁKS będzie nie tylko strona sportowa, ale także mentalna. Podkreśliła, że "Łódzkie Wiewióry" zawsze należały do najbardziej walecznych ekip w lidze.

 

– Nasi kibice zawsze krzyczą: "ambicja, walka, bo w sercu jest przeplatanka" i staramy się tego trzymać. Liczymy, że w tym roku uda się rozegrać cały sezon z kibicami, bo w naszym przypadku ich obecność w hali jest nieoceniona – przyznała libero.

 

Trenerem łodzianek będzie Michał Masek. Słowak do klubu z alei Unii wrócił w połowie poprzednich rozgrywek, kiedy dość niespodziewanie zastąpił Włocha Giuseppe Cuccariniego.

 

ŁKS ze względu na nieobecność Ratzke i Jones-Perry swój pierwszy ligowy mecz rozegra dopiero 9 października, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

 

ŁKS Commercecon Łódź – skład na sezon 2021/22:

 

[2] Martyna Grajber (1995, Polska) – przyjmująca
[3] Paulina Maj-Erwardt (1987, Polska) – libero
[4] Joanna Pacak (1996, Polska) – środkowa
[5] Pietra Jukoski (1998, Brazylia) – przyjmująca
[6] Kamila Witkowska (1991, Polska) – środkowa
[8] Weronika Sobiczewska (1999, Polska) – atakująca
[11] Ivna Franco Marra (1990, Brazylia) – atakująca
[12] Roberta Ratzke (1990, Brazylia) – rozgrywająca
[13] Krystyna Strasz (1987, Polska) – libero
[14] Angelika Gajer (1998, Polska) – rozgrywająca
[15] Klaudia Alagierska (1996, Polska) – środkowa
[18] Julita Piasecka (2002, Polska) – przyjmująca
[21] Veronica Jones-Perry (1997, USA) – przyjmująca/atakująca.

 

Trener: Michal Mašek (Słowacja).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie