WTA w Ostrawie: Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału

Iga Świątek

Rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Ostrawie. W środę polska tenisistka pokonała reprezentującą Kazachstan Julię Putincewą 6:4, 6:4.

Świątek - jako turniejowa "jedynka" - na otwarcie miała tzw. wolny los i we wtorek poznała swoją pierwszą rywalkę w tej imprezie. Okazała się nią 49. w światowym rankingu Putincewa, która po trzyipółgodzinnym pojedynku pokonała Chinkę Shuai Zhang 5:7, 7:6 (9-7), 6:4.

Polka bardzo dobrze zaczęła mecz i szybko objęła prowadzenie 3:0. W piątym gemie dała się jednak przełamać i chwilę później rywalka doprowadziła do remisu 3:3. Kluczowy dla losów pierwszego seta okazał się dziesiąty gem. Świątek ponownie przełamała Putincewą i dało jej to zwycięstwo w partii.

W drugim secie obie zawodniczki długo grały bezbłędnie przy swoim podaniu. Ponownie kluczowy okazał się dziesiąty gem. To właśnie w nim nastąpiło jedyne przełamanie. Świątek wygrała wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

To było pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Kolejną rywalkę Świątek pozna w czwartek. Będzie nią albo Magda Linette, albo kolejna reprezentantka Kazachstanu - Jelena Rybakina. Mecz tych tenisistek zaplanowano na godzinę 12:00.