Copa Libertadores: Flamengo bliżej finału

Piłkarze Flngo Rio de Janeiro pokonali na własnym stadionie ekwadorską Barcelonę Guayaquil 2:0.

Piłkarze Flamengo Rio de Janeiro pokonali na własnym stadionie ekwadorską Barcelonę Guayaquil 2:0 (2:0) w pierwszym meczu półfinału Copa Libertadores - południowoamerykańskiego odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień.

Flamengo to zdobywcy tego trofeum z 2019 roku. Obie bramki w 21. i 38. minucie zdobył Bruno Henrique. Goście odrobienie strat utrudnili sobie tuż przed przerwą, kiedy czerwoną kartką ukarany został Nixon Molina. Flamengo także kończyło mecz w dziesiątkę, bo w 89. minucie z boiska usunięty został Leo Pereira.

We wtorek, w drugim półfinale piłkarze Palmeiras Sao Paulo zremisowali z Atletico Mineiro Belo Horizonte 0:0. Brazylijczycy mają szansę na drugi z rzędu wewnętrzny finał Copa Libertadores. W poprzedniej edycji trofeum zdobyła drużyna Palmeiras po zwycięstwie nad FC Santos 1:0.

Finał Ligi Mistrzów CONMEBOL odbędzie się 27 listopada w Montevideo.