EBL: Dogrywka w Szczecinie i wygrana Enea Zastalu BC Zielona Góra

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Kinga Szczecin 96:86.

Ogromne emocje w meczu Energa Basket Ligi w Szczecinie! Ostatecznie dopiero po dogrywce Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Kinga 96:86.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, co było efektem dobrej gry Jakuba Schenka oraz Devoe Josepha. Później świetnie zaczął grać Nemanja Nenadić, a dodatkowo po rzucie Andrzeja Mazurczaka Enea Zastal uciekł na pięć punktów. W końcówce King miał spore problemy z konstruowaniem ataku, więc po 10 minutach było 18:24. Stacy Davis oraz Jakub Schenk w drugiej kwarcie zbliżyli szczecinian na zaledwie dwa punkty. Ekipa prowadzona przez trenera Macieja Majcherka ciągle była blisko, ale to zielonogórzanie mieli inicjatywę ofensywną. Po chwili do remisu doprowadził jednak Paweł Kikowski. Ostatecznie m. in. dzięki Davidowi Brembleyowi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:44.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 9:1 i po wsadzie Doko Salicia oraz akcji Filipa Matczaka uciekali na siedem punktów. Pojedyncze akcje Dragana Apicia i Andrzeja Mazurczaka w tym fragmencie nie wystarczały do odrabiania strat. Po trójce Matczaka King miał 10 punktów przewagi. W końcówce tej części meczu straty zmniejszali David Brembly i Jarosław Zyskowski, a po 30 minutach było 66:61. Andrzej Mazurczak doprowadził do wyrównania zaraz na początku kolejnej kwarty, a gości na prowadzenie wyprowadził Tony Meier. Po późniejszej trójce Zyskowskiego przewaga przyjezdnych wzrosła do ośmiu punktów. Straty podobnymi rzutami odrabiał Schenk - dzięki jego trafieniom szczecinianie ponownie zdobywali przewagę! W następnej akcji prowadzenie ekipie trenera Olivera Vidina dał Mazurczak, ale rzuty wolne Matczaka oznaczały kolejny remis i w konsekwencji... dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry King bardzo długo nie potrafił się przełamać, a po rzucie z dystansu Nenadicia goście uciekali na pięć punktów. Serb był nie do zatrzymania! Ostatecznie jego drużyna zwyciężyła 96:86.

King Szczecin - Enea Zastal BC Zielona Góra 86:96 po dogrywce (18:24, 25:20, 23:17, 18:23 - 2:12)

King Szczecin: Jakub Schenk 27, Filip Matczak 18, Sherron Dorsey-Walker 9, Djoko Salic 9, Stacey Davis 9, Paweł Kikowski 7, Mateusz Bartosz 5, Kacper Borowski 2, Michał Kroczak 0.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Nemanja Nenadic 22, Andy Mazurczak 18, Jarosław Zyskowski 13, Devoe Joseph 11, Tony Meier 10, David Brembly 9, Dragan Apic 9, Krzysztof Sulima 3, Branden Frazier 1