Fortuna Puchar Polski: ŁKS Łódź wyeliminował Cracovię po rzutach karnych!

W meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski ŁKS Łódź - Cracovia kibice nie doczekali się goli. O wszystkim przesądziły więc rzuty karne. Łodzianie wygrali 3:1, dzięki czemu mogą świętować awans.

Kiedy ostatni raz obie drużyny spotkały się w Łodzi, górą byli gospodarze, wygrywając 1:0. Miało to miejsce jeszcze w PKO Ekstraklasie, w grudniu 2019 roku.

Mecz w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski nie był porywającym widowiskiem. Piłkarze nie stworzyli zbyt wielu sytuacji i regulaminowe 90 minut zakończyło się bezbramkowymi remisem. To oznaczało, że strzegący bramki "Pasów" Karol Niemczycki po raz pierwszy w tym sezonie zachował czyste konto. - Ten mecz jest ewidentnie na remis - ocenił 90 minut komentator Polsatu Sport Marcin Feddek.

Dogrywka nie rozstrzygnęła losów spotkania, chociaż w ostatnich minutach świetną okazję miał Jakub Tosik. Nie zdołał jednak trafić w światło bramki. W tej sytuacji, by wyłonić uczestnika kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski, potrzebne były rzuty karne.

Już w pierwszej serii bramkarz obronił strzał Pellego van Amersfoorta. Później pomylili się jeszcze Matej Rodin i Otar Kakabadze, dzięki czemu to łodzianie wywalczyli awans.