Fortuna Puchar Polski: Niespodzianka we Wrocławiu! Śląsk za burtą

Śląsk Wrocław pożegnał się z Fortuna Pucharem Polski. W 1/32 finału przegrał u siebie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0:1. Gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę".

Śląsk Wrocław i Bruk-Bet Termalica Nieciecza znajdują się na przeciwległych biegunach w PKO Ekstraklasie. Gospodarze tego meczu zajmują drugie miejsce, natomiast beniaminek zamyka całą stawkę.

Faworytem czwartkowego meczu był Śląsk Wrocław. Tym większe musiało być zaskoczenie wszystkich kibiców tej drużyny, kiedy wynik otworzył Muris Mesanović. Na zegarze wybiła wówczas 3. minuta. Gospodarze mieli swoje okazje, ale byli nieskuteczni - między innymi w spojenie słupka z poprzeczką trafił Cayetano Quintana.

Po zmianie stron sytuacja podopiecznych Jacka Magiery stała się jeszcze trudniejsza. W 52. minucie czerwoną kartkę po analizie VAR zobaczył Quintana. Mimo prób, piłkarze Śląska Wrocław nie zdołali pokonać Łukasza Budziłka. W 83. minucie najlepszą okazję zmarnował Erik Exposito, który miał przed sobą pustą bramkę, ale posłał piłkę obok słupka.