Ligue 1: Paris Saint-Germain nie do zatrzymania w lidze

Bohaterem paryżan był boczny obrońca - Marokańczyk Achraf Hakimi, który zdobył obie bramki.

Piłkarze Paris Saint-Germain odnieśli siódme zwycięstwo w siedmiu kolejkach francuskiej ekstraklasy i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. W środę pokonali na wyjeździe Metz 2:1, zdobywając decydującą bramkę w piątej doliczonej minucie drugiej połowy

Bohaterem paryżan był boczny obrońca - Marokańczyk Achraf Hakimi, który zdobył obie bramki, pierwszą z nich już w piątej minucie. Dla gości trafił w 39. Boubakar Kouyate.

W składzie PSG zabrakło Argentyńczyka Lionela Messiego, który w poprzedniej kolejce doznał urazu kolana.

Lider zgromadził 21 punktów i pewnie prowadzi w tabeli. Zespoły z miejsc 2-4 w środę nie zdołały wygrać.

Zajmujący drugie miejsce Olympique Marsylia (14 pkt), bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika w kadrze, zremisował na wyjeździe bezbramkowo z trzecim Angers (12 pkt). Na czwarte miejsce po porażce u siebie ze Strasbourgiem 0:1 spadł z kolei Lens (12). W składzie gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Frankowski, a rezerwowym gości był Karol Fila.