Matty Cash pokazał próbkę swoich umiejętności. Kapitalna asysta w meczu Chelsea (WIDEO)

Matty Cash popisał się świetną asystą w starciu Ligi Angielskiej z Chelsea.

Medialny szum wokół Matty’ego Casha dotyczący gry dla reprezentacji Polski nie wpłynęły negatywnie na postawę zawodnika. W miniony weekend obrońca zanotował premierowe trafienie w Premier League, a w środę popisał się świetną asystą w starciu Pucharu Ligi Angielskiej z Chelsea.

Faworytem spotkania 1/16 finały Pucharu Ligi Angielskiej byli londyńczycy, ale w pierwszej połowie bardziej konkretni pod bramką byli zawodnicy przyjezdnych. Aston Villa z Mattym Cashem w składzie nie zdołała wykorzystać żadnej z szans. To się zemściło na "The Villans" w drugiej odsłonie meczu. Faworyzowana Chelsea wyszła na prowadzenie w 54. minucie za sprawą trafienia Timo Wernera. Radość podopiecznych Thomasa Tuchela trwała jednak zaledwie dziesięć minut. Kandydat na reprezentanta Polski zagrał rewelacyjną piłkę z prawej strefy boiska, a równie dobrym wykończeniem głową popisał się Cameron Archer.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry oraz po trzydziestu minutach dogrywki i do o wyłonieniu zwycięzcy decydowały rzutu karne. Lepiej bili je „The Blues”, którzy wygrali 4:3 w konkursie jedenastek. Cash nie brał udziału w serii rzutów karnych, bowiem opuścił murawę w 77. Minucie spotkania na Stamford Bridge.

Cash, którego mama jest Polką, to 24-letni prawy obrońca reprezentujący barwy Aston Villi. Może grać również w drugiej linii, bądź jako wahadłowy. Do Birmingham trafił latem 2020 roku za 15 milionów funtów z Nottingham Forrest, występującego szczebel niżej.

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa powiedział, że na ten moment nie ma tematu powołania piłkarza Aston Villi, jednak nie wyklucza tego w przyszłości, gdy Anglik otrzyma polskie obywatelstwo. Mający polskie korzenie 24-latek nie rezygnuje z walki o grę w kadrze Biało-Czerwonych i zbiera niezbędne do otrzymania polskiego paszportu dokumenty. Zdaniem angielskiej telewizji „Sky Sports” obrońca może zostać powołany już na listopadowe zgrupowanie Polski.