MŚ U–21 siatkarzy: Polska – Kuba. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polscy siatkarze rozpoczynają rywalizację w mistrzostwach świata U–21! Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych trenera Daniela Plińskiego będzie reprezentacja Kuby. Relacja na żywo z meczu Polska – Kuba na Polsatsport.pl.

Polacy rywalizują w grupie B w Sofii i zmierzą się kolejno z Kubą, Bahrajnem i Bułgarią. W pierwszym spotkaniu zmierzą się z Kubańczykami. Jak wiemy, na tej wyspie nie brakuje siatkarskich talentów. W tej kategorii wiekowej Kuba wywalczyła trzy srebrne i dwa brązowe medale MŚ. Polacy mają w swym dorobku tylko trzy krążki, ale dla odmiany wszystkie złote. Ostatni sukces miał miejsce po finałowym zwycięstwie 3:0 nad Kubą w 2017 roku. Czy podopieczni trenera Plińskiego na inaugurację tegorocznych MŚ U–21 zdołają nawiązać do tamtej zwycięskiej konfrontacji swych poprzedników?

 

Zobacz także: Terminarz mistrzostw świata U–21 siatkarzy. Kiedy grają Polacy?

 

Mistrzostwa świata U–21 siatkarzy są rozgrywane w dniach 23 września – 2 października w Bułgarii i we Włoszech. W turnieju występuje szesnaście reprezentacji, które podzielono na cztery grupy po cztery drużyny każda. Grupy A i C rozegrają swoje mecze we Włoszech (Cagliari i Carbonia na Sardynii), a grupy B i D w Bułgarii (Sofia).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie