Pożegnalny mecz Karoliny Woźniackiej 9 lutego z Andżeliką Kerber

Tenis
Pożegnalny mecz Karoliny Woźniackiej 9 lutego z Andżeliką Kerber
fot. EPA

Przełożony z powodu pandemii COVID-19 pożegnalny mecz Karoliny Woźniackiej odbędzie się 9 lutego w Kopenhadze - poinformowała na Twitterze Dunka. Zagra wówczas z inną tenisistką polskiego pochodzenia - Niemką Andżeliką Kerber.

Pierwotnie Woźniacka miała pożegnać się z kibicami w połowie maja 2020 roku, a po drugiej stronie miała stanąć jej inna słynna przyjaciółka z kortu - Amerykanka Sereną Williams. Impreza jednak nie doszła do skutku z powodu pandemii.

 

 

31-letnia Dunka ostatni mecz o stawkę rozegrała w styczniu ubiegłego roku, odpadając w trzeciej rundzie Australian Open. To właśnie w Melbourne dwa lata wcześniej wywalczyła swój jedyny tytuł wielkoszlemowy. Łącznie wygrała 30 turniejów.

 

W czerwcu po raz pierwszy została matką - urodziła córkę Olivię.

 

Była liderka światowego rankingu od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jesienią 2018 roku zdiagnozowano u niej poważną autoimmunologiczną chorobę - reumatoidalne zapalenie stawów. To tzw. gościec stawowy, powodujący początkowo uszkodzenie tkanek, zniekształcenie, a później upośledzenie sprawności ruchowej.

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie