Spartak Moskwa pokonany! Polski klub wygrał emocjonujące starcie

Pszczółka – Spartak 62:61.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały ze Spartakiem Moskwa 62:61 pierwszy mecz kwalifikacyjny Pucharu Europy. Rewanż za tydzień w Moskwie. Drużyna lepsza w dwumeczu awansuje do fazy grupowej EuroCup.

Lubelskie akademiczki dobrze rozpoczęły to spotkanie i na przerwę po dwóch kwartach schodziły z 11-punktowym prowadzeniem (36:25). Prowadziły jeszcze w czwartej kwarcie, kiedy w 33. minucie po rzucie Klaudii Niedźwiedzkiej było 54:44.

Końcowa faza meczu stała jednak pod znakiem przewagi zespołu rosyjskiego, który doprowadził nie tylko do wyrównania, ale nawet na dwie i pół minuty przed końcową syreną objął prowadzenie 59:56. Ambitnie walczące lublinianki ostatecznie zwyciężyły, ale rozmiary tej wygranej pozostawiają niedosyt.

Głównej tego przyczyny należy upatrywać w tym, że Amerykanki Kamiah Smalls i Natasha Mack, spełniające kluczowe role w zespole akademiczek, do Lublina przyjechały niespełna dwa tygodnie temu i w końcówce wyraźnie opadły z sił.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Spartak Moskwa 62:61 (14:12, 22:13, 11:15, 15:21)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Kamiah Smalls 21, Natasha Mack 17, Emilia Kośla 10, Klaudia Niedźwiedzka 5, Martina Fassina 5, Aleksandra Stancev 4, Ivana Jakubcova 0, Zuzanna Sklepowicz 0,
Spartak: Alexis Jones 17, Polina Fedorova 14, Daria Repnikova 13, Unique Thompson 12, Anastasia Zotkina 4, Sevara Nuritdinova 1, Elizaveta Balykova 0, Kristina Kord 0, Daria Ignatova 0.