Tauron Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom – początek sezonu bez liderki

Siatkówka
Tauron Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom – początek sezonu bez liderki
fot. Cyfrasport
Katarzyna Skorupa nie zagra w początkowej fazie sezonu Tauron Ligi.

W poprzednim sezonie E.Leclerc Moya Radomka zajęła czwarte miejsce, choć podium było na wyciągnięcie ręki. Teraz siatkarki z Radomia mają znów walczyć o medal, ale w pierwszej części sezonu Tauron Ligi będą musiały sobie radzić bez rozgrywającej Katarzyny Skorupy.

Radomskie siatkarki brązowy medal miały na wyciągnięcie ręki, bowiem w rywalizacji z ŁKS Commercecon Łódź wygrywały już 2-0. Trzy kolejne pojedynki wygrały jednak łodzianki i to one zakończyły rozgrywki na podium.

 

Zobacz także: ŁKS Commercecon Łódź – podtrzymać medalową passę

 

Radomce nie pomogła Katarzyna Skorupa, która po kontuzji wróciła na decydujące mecze. Niestety, była rozgrywająca reprezentacji Polski przed nowym sezonem zgłosiła uraz nadgarstka, który doskwierał jej już w poprzednich rozgrywkach i znowu musiała poddać się leczeniu.

 

Jej udział, przynajmniej w początkowej fazie sezonu Tauron Ligi, jest wykluczony i klub z Radomia w ostatniej chwili musiał zakontraktować nową rozgrywającą. Wybór nie był łatwy, bo na rynku brakowało siatkarek na tej pozycji. Działacze porozumieli się z Kaisą Alanko, 28–letnią Finką, która przez ostatnie trzy sezony broniła barw francuskiego Volley-Ball Nantes.

 

Gwiazdą Radomki ma być natomiast doświadczona Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Mierząca 196 cm środkowa, która przyszła z Developresu Bella Dolina Rzeszów, ma za sobą bardzo udany sezon w reprezentacji Polski. Na środku siatki towarzyszyć jej będą Freya Aelbrecht, mająca za sobą wiele spotkań w kadrze Belgii oraz Kornelia Moskwa, która pozostała w Radomiu z poprzedniego sezonu.

 

W ataku zagra Katarzyna Zarośliska–Król, która ostatnio występowała w ŁKS.

 

– Cieszę się, że trener ma do mnie tak duże zaufanie. Dam z siebie wszystko, aby grać jak najlepiej. Przychodzę do drużyny z określonym celem: grać o medale. Tak samo myślą pozostałe zawodniczki Radomki – powiedziała Zaroślińska-Król.

 

To nie jedyne wzmocnienie z ŁKS, bowiem za Zaroślińską-Król podążyły przyjmująca Aleksandra Wójcik oraz rozgrywająca Aleksandra Szczepańska, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Pasznik.

 

Zdaniem trenera Riccardo Marchesiego rozgrywki ekstraklasy będą w nowym sezonie wyrównane. Szkoleniowiec podkreśla, że wiele zespołów wzmocniło składy.

 

– Mamy naprawdę fajną drużynę – stwierdził Marchesi. – W Radomce nie brakuje doświadczonych zawodniczek. One chcą jednak pracować i wciąż się rozwijać. Nie będzie łatwo, ale naszym celem jest szczyt Tauron Ligi i zdobycie medalu – dodał.

 

Pierwsze spotkanie o punkty Radomka rozegra w piątek 24 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rywalem będzie ekipa Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Początek meczu o godzinie 18.00.

 

E.Leclerc Moya Radomka Radom – skład na sezon 2021/22:

 

[4] Aleksandra Szczepańska (1990, Polska) – rozgrywająca
[5] Agata Witkowska (1989, Polska) – libero
[6] Aleksandra Wójcik (1994, Polska) – przyjmująca
[8] Katarzyna Zaroślińska-Król (1987, Polska) – atakująca
[9] Freya Aelbrecht (1990, Belgia) – środkowa
[10] Zuzanna Efimienko-Młotkowska (1989, Polska) – środkowa
[11] Kaisa Alanko (1993, Finlandia) – rozgrywająca
[12] Alexandra Lazic (1994, Szwecja) – przyjmująca
[13] Renata Biała (1992, Polska) – przyjmująca
[15] Kornelia Moskwa (1996, Polska) – środkowa
[16] Srna Markovic (1996, Austria) – przyjmująca
[18] Katarzyna Skorupa (1984, Polska) – rozgrywająca.

 

Trener: Riccardo Marchesi (Włochy)

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie