Aresztowano kobietę w sprawie katastrofy samolotu drużyny Chapecoense

Piłka nożna
Aresztowano kobietę w sprawie katastrofy samolotu drużyny Chapecoense
Fot. PAP
Do katastrofy doszło w 2016 roku.

Policja federalna Brazylii zatrzymała obywatelkę Boliwii pod zarzutem działań na szkodę pasażerów samolotu, który w 2016 r. rozbił się w okolicach kolumbijskiego miasta Medellin. W katastrofie zginęło 71 osób, w tym większość piłkarzy brazylijskiego klubu Chapecoense.

Jak podała w piątek policja, do zatrzymania Celii C.M. doszło w brazylijskim mieście Corumba, gdzie kobieta mieszkała po swoim nagłym wyjeździe z Boliwii w 2016 r. Kraj ten opuściła krótko po katastrofie samolotu w pobliżu Medellin.

 

Ze śledztwa wynika, że kobieta uzyskała w Brazylii status uchodźcy, argumentując, że jest “osobą prześladowaną w swojej ojczyźnie”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Krzysztof Zalewski, ojciec Nicoli 

 

Tymczasem jak wynika z aktu oskarżenia wydanego w czwartek przez Najwyższy Sąd Federalny Brazylii Celia C.M. jest oskarżona o działania szkodzące “bezpieczeństwu w przestrzeni powietrznej”. Prowadzący sprawę sędzia przychylił się też do wniosku wymiaru sprawiedliwości Boliwii, który od kilku lat poszukiwał kobiety.

 

Ze śledztwa, do którego dostęp miał portal G1 wynika, że oskarżona dopuściła się ciężkich zaniedbań dotyczących planu podróży samolotu z boliwijskiego Santa Cruz de la Sierra do Medellin. Według śledczych w maszynie przed katastrofą zabrakło paliwa.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło 29 listopada 2016 r. w pobliżu położonej na przedmieściach Medellin miejscowości La Union. W wypadku maszyny Avro RJ-85 boliwijskich linii lotniczych LaMia zginęło 71 osób. Przeżyło sześciu pasażerów.

 

Wśród ofiar tragedii znaleźli się głównie piłkarze i działacze klubu Chapecoense lecącego na finał turnieju klubowej ligi Copa Sudamericana przeciwko kolumbijskiej drużynie Atletico Nacional. W katastrofie śmierć poniosło też 21 dziennikarzy oraz 9 członków załogi.

 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie