EBL: Twarde Pierniki pokonały GTK Gliwice

W pierwszym meczu rozgrywanym w Toruniu w tym sezonie Energa Basket Ligi Twarde Pierniki pokonały GTK Gliwice 99:85. Rewelacyjny mecz rozegrał Maurice Watson, który zdobył 25 punktów i 14 asyst. Najlepszym graczem gospodarzy był Maurice Watson, który zdobył 25 punktów i 14 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Filip Put z 17 punktami, 5 zbiórkami i 7 asystami.

Początek spotkania był świetny dla gospodarzy - bardzo dobrze kierował grą Maurice Watson, a luki w obronie wykorzystywał Aaron Cel. Dzięki temu po chwili mieli siedem punktów przewagi. Straty odrabiali Jabarie Hinds oraz Matt Williams, ale to Twarde Pierniki miały inicjatywę w ofensywie. Ostatecznie dzięki Szymonowi Janczakowi po 10 minutach było 23:22. Po akcji Szymona Szymańskiego GTK w drugiej kwarcie zdobywało minimalną przewagę. Torunianie błyskawicznie odpowiedzieli na to jednak serią 7:0 i ponownie kontrolowali sytuację. Ekipa trenera Roberta Witki ciągle była blisko, bo mogła liczyć na Hindsa oraz Woodsa. Dzięki Watsonowi Twarde Pierniki po pierwszej połowie wygrywały ostatecznie 52:47.

Na początku trzeciej kwarty gliwiczanie dzięki akcjom Daniela Gołębiowskiego i Filipa Puta zbliżyli się na punkt! Ciągle świetnie prezentował się jednak Maurice Watson, a swoje na parkiecie robił Aaron Cel, przez co gospodarze nie pozwalali na zbyt dużo. Ostatecznie po rzucie wolnym Jamesa Eadsa po 30 minutach było 78:68. Eads i Trevor Thompson na początku kolejnej części spotkania jeszcze bardziej powiększali różnicę. Do końca spotkania nic się już nie zmieniało, ponieważ przyjezdni nie byli w stanie nawiązać rywalizacji. Twarde Pierniki ostatecznie zwyciężyły 99:85.

Twarde Pierniki Toruń - GTK Gliwice 99:85 (23:22, 29:25, 26:21, 21:17)

Twarde Pierniki Toruń: Maurice Watson 25, James Eads 14, Aaron Cel 13, Trevor Carter Thompson 13, Michał Samsonowicz 11, Bartosz Diduszko 11, Michał Kołodziej 7, Jahenns Manigat 3, Szymon Janczak 2

GTK Gliwice: Filip Put 17, Jabarie Hinds 17, Roberts Stumbris 12, Keyshawn Woods 12, Daniel Gołębiowski 11, Matthew Williams 11, Szymon Szymański 5, Adam Ramstedt 0, Aleksander Wiśniewski 0.