La Liga: Ronald Koeman zawieszony na dwa mecze

Ronald Koeman został zawieszony na dwa mecze.

Trener piłkarzy Barcelony Ronald Koeman został zawieszony na dwa mecze i nie będzie mógł kierować zespołem w spotkaniach ekstraklasy Hiszpanii z Levante oraz Atletico Madryt - zdecydowała odpowiednia komisja La Liga.

Holender w czwartkowym meczu z Cadiz, zakończonym bezbramkowym remisem, został ukarany przez sędziego czerwoną kartką. Był to efekt zdarzenia z piątej minuty doliczonego czasu gry - szkoleniowiec "Barcy" miał pretensje, że arbiter przerwał akcję jego drużyny, a ten uczynił to, gdyż na boisku znajdowały się dwie piłki.

Pogrążona w kryzysie finansowym i przetrzebiona kontuzjami Barcelona zachowała wprawdzie w Kadyksie status niepokonanej, ale z dziewięcioma punktami w dorobku po pięciu rozegranych spotkaniach zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Z kolei na inaugurację nowej edycji Ligi Mistrzów drużyna ze stolicy Katalonii przegrała na Camp Nou z Bayernem Monachium 0:3.