Marian Kmita: Środowisko siatkarskie docenia to, co zrobiliśmy dla tej dyscypliny

Siatkówka
Marian Kmita: Środowisko siatkarskie docenia to, co zrobiliśmy dla tej dyscypliny
fot. Polsat Sport
Telewizja Polsat zapewniła sobie prawa do transmisji PlusLigi mężczyzn oraz Tauron ligi kobiet do 2028 r.

Telewizja Polsat zapewniła sobie prawa do transmisji PlusLigi mężczyzn oraz Tauron ligi kobiet do 2028 r. To wspaniała wiadomość dla wszystkich sympatyków siatkówki w naszym kraju, o czym w Polsacie News przekonywał Marian Kmita. - To dowód na to, że środowisko siatkarskie docenia to, co zrobiliśmy dla tej dyscypliny - powiedział Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Najwyższy poziom rozgrywkowy w siatkówce mężczyzn i kobiet przez kolejne siedem lat będzie transmitowany przez Telewizję Polsat. Z kolei Plus będzie Sponsorem Tytularnym PlusLigi mężczyzn i Sponsorem Strategicznym Tauron ligi kobiet do 2028 r. To wyjątkowy moment dla polskiej siatkówki.


- Jest to bardzo miły moment dla Telewizji Polsat. To dowód na to, że środowisko siatkarskie docenia to, co zrobiliśmy dla tej dyscypliny - w przypadku sieci telefonii komórkowej Plus - przez ostatnie 23 lata, a w przypadku Telewizji Polsat - przez ostatnie kilkanaście lat - powiedział Kmita.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grupa Polsat Plus gra z polską siatkówką przez kolejne siedem lat!


Dzięki długiej i wzorowej współpracy, Telewizja Polsat wypada korzystnie na tle innych stacji w kontekście transmitowania czołowych wydarzeń sportowych w naszym kraju.


- Najlepsze jest to, że potrafimy ścigać się o popyt na ten produkt z piłkarską Ekstraklasą. Gdyby ktoś zajrzał w wyniki badań, to zwróci uwagę na to, że czasami markowy mecz PKO BP Ekstraklasy ma mniejszą oglądalność niż markowy mecz ligi siatkarskiej - przyznał.


Kmita stawia przed stacją kolejne cele, aby współpraca z PlusLigą i TAURON Ligą wzniosła się na jeszcze wyższy poziom.


- Chcemy ten produkt jeszcze poprawić i wspólnymi siłami wyeksportować go poza granice Rzeczpospolitej Polski. Już teraz zaczynają zgłaszać się do nas telewizje europejskie z Bałkanów, Niemiec i Rosji. Dostaliśmy także sygnał, że Brazylia chętnie nabyłaby prawa do transmisji - stwierdził.


- Pokażemy wszystkie mecze ligi męskiej. Staramy się również, aby w perspektywie 2-3 następnych lat pokazać wszystkie spotkania ligi żeńskiej - zakończył Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie