MŚ 2026: FIFA wydała opinię po wizytacji amerykańskich miast

Piłka nożna
MŚ 2026: FIFA wydała opinię po wizytacji amerykańskich miast
fot. PAP
FIFA wydała opinię po wizytacji amerykańskich miast.

FIFA z zadowoleniem przyjęła stan przygotowań amerykańskich miast do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2026 roku. Turniej za pięć lat odbędzie się w trzech krajach, poza USA także w Meksyku i Kanadzie.

Delegacja z wiceprezydentem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Victorem Montaglianim na czele odwiedziła następujące miasta: Boston, Nashville, Atlanta, Orlando, Waszyngton, Baltimore, Nowy Jork/New Jersey, Filadelfia i Miami.

 

Omawiane były sprawy dot. organizacji meczów i treningów, zarządzania stadionami, infrastrukturą, kwestii biznesowych, prawnych itd.

 

ZOBACZ TAKŻE: El. MŚ 2022: Szwedzki stadion narodowy po 18 miesiącach restrykcji wreszcie się zapełni

 

Dyrektor Działu Turniejów i Imprez FIFA Colin Smith podkreślił ogromne zaangażowanie i wysiłek każdego z miast. "Wizyty kontrolne dały nam ważne informacje dotyczące kilku kluczowych tematów" - dodał.

 

Za kilka tygodni FIFA sprawdzi miasta kandydujące z Kanady i Meksyku. W 2022 roku ogłoszona zostanie lista miast-gospodarzy MŚ 2026.

 

Po raz pierwszy w historii w mistrzostwach świata ma wziąć udział 48 drużyn. Zaplanowanych jest 80 meczów na 16 stadionach.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie