MŚ U-21 siatkarzy: Kolejne zwycięstwo Polaków!

Reprezentacja Polski wygrała swój drugi mecz na mistrzostwach świata U-21. Tym razem z Bahrajnem. Całe spotkanie zakończyło się w trzech setach.

Pierwsza część meczu to przede wszystkim bardzo dobra gra kapitana Michała Gierżota, który skończył 5 z 6 piłek. Niestety Biało-Czerwoni nie uniknęli własnych błędów, co trochę odbiło się na wyniku. Pod koniec tej odsłony trener reprezentacji Polski zdecydował się na zmiany, w tym między innymi zastąpienie na pozycji rozgrywającego, wprowadzając na boisko Igora Gnieckiego. Polscy siatkarze wygrali tę partię 25:21, gdy sędziowie dopatrzyli się błędu przełożenia po stronie zawodników Bahrajnu.

W drugim secie Daniel Pliński zdecydował się pozostawić na boisku zmienników i to właśnie na nich oprzeć grę. Przez długi czas Polacy wyraźnie prowadzili i wydawało się, że nic nie będzie w stanie odebrać im przewagi, jednak dwie punktowe zagrywki popełnione na Jakubie Kraucie, niebezpiecznie zmniejszyły dystans. Na szczęście jednak złą passę udało się przerwać, choć do końca tej odsłony Polacy czuli na plecach oddech goniących ich rywali. Partię zakończył autowy atak Bahrajńczyków.

Trzeci set w dalszym ciągu przebiegał pod dyktando naszych reprezentantów, którzy punktowali rywali i pewnie zmierzali do końca spotkania. Jedynym zmartwieniem mogła być spora liczba własnych błędów, którą można zrzucić na poziom rywala z jakim przyszło się mierzyć Biało-Czerwonym i związany z tym niższy poziom koncentracji. Ostatecznie jednak udało się zamknąć mecz w trzech setach, co pozwalało myśleć o kolejnym rywalu mistrzostw. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył wprowadzony z kwadratu Bartosz Gomułka, który zapisał na koncie 12 oczek.

Polska - Bahrajn 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)

Polska: Jakub Strulak, Dawid Pawlun, Jakub Czerwiński, Karol Urbanowicz, Michał Gierżot, Dawid Dulski, Maciej Nowowsiak (L) – Jakub Kraut, Bartosz Gomułka, Adrian Markiewicz, Igor Gniecki, Antoni Kwasigroch

Bahrajn: Hasan Alaiwi, Abdulla Ebrahim, Ahmed Mohamed, Husain Ahmed, Sayed Amin Ebrahim, Ismaeel Almansoori, Bader Husain (L) – Ali Sayed Hashem, Ebrahim Abdulla, Mohamed Ahmed, Hasan Abdlla, Mujtaba Alshakhoori, Yusuf Ali