MŚ w kolarstwie: Filippo Baroncini wygrał wyścig młodzieżowców

Włoch Filippo Baroncini zdobył w belgijskim Leuven tytuł mistrza świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego młodzieżowców (do lat 23). Srebrny medal wywalczył Erytrejczyk Biniam Ghirmay, a brązowy - Holender Olav Kooij. Jedyny reprezentant Polski, Filip Maciejuk zajął 73. miejsce ze stratą 4.30.

Baroncini zaatakował na podjeździe w końcówce wyścigu, uzyskujac bezpieczną przewagę. Na ostatniej prostej zwolnił, celebrując zwycięstwo, choć peleton był bardzo blisko. Dwa tygodnie temu w Trydencie Włoch zdobył w tej konkurencji srebrny medal mistrzostw Europy.

Ghirmay został pierwszym medalistą szosowych mistrzostw świata z Afryki. Na początku sierpnia Erytrejczyk podpisał zawodowy kontrakt z ekipą Intermarche-Wanty-Gobert, w której barwach debiutował w Tour de Pologne. Z kolei 19-letni Kooij, zawodnik drużyny Jumbo-Visma, również startował w Tour de Pologne i był jego najmłodszym uczestnikiem. Na etapie do Rzeszowa był drugi, przegrywając tylko z kolumbijskim sprinterem Fernando Gavirią.