MŚ w kolarstwie: Filippo Baroncini wygrał wyścig młodzieżowców

Inne
MŚ w kolarstwie: Filippo Baroncini wygrał wyścig młodzieżowców
fot. PAP

Włoch Filippo Baroncini zdobył w belgijskim Leuven tytuł mistrza świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego młodzieżowców (do lat 23). Srebrny medal wywalczył Erytrejczyk Biniam Ghirmay, a brązowy - Holender Olav Kooij. Jedyny reprezentant Polski, Filip Maciejuk zajął 73. miejsce ze stratą 4.30.

Baroncini zaatakował na podjeździe w końcówce wyścigu, uzyskujac bezpieczną przewagę. Na ostatniej prostej zwolnił, celebrując zwycięstwo, choć peleton był bardzo blisko. Dwa tygodnie temu w Trydencie Włoch zdobył w tej konkurencji srebrny medal mistrzostw Europy.

 

Ghirmay został pierwszym medalistą szosowych mistrzostw świata z Afryki. Na początku sierpnia Erytrejczyk podpisał zawodowy kontrakt z ekipą Intermarche-Wanty-Gobert, w której barwach debiutował w Tour de Pologne. Z kolei 19-letni Kooij, zawodnik drużyny Jumbo-Visma, również startował w Tour de Pologne i był jego najmłodszym uczestnikiem. Na etapie do Rzeszowa był drugi, przegrywając tylko z kolumbijskim sprinterem Fernando Gavirią.

 

Wyniki wyścigu młodzieżowców, Antwerpia - Leuven (161,1 km):

 

1. Filippo Baroncini (Włochy) - 3:37.02

2. Biniam Ghirmay (Erytrea) strata 2 s

3. Olav Kooij (Holandia)

4. Michele Gazzoli (Włochy)

5. Lewis Askey (Wielka Brytania)

6. Thibau Nys (Belgia) ten sam czas

...

73. Filip Maciejuk (Polska) 4.30

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie