Paweł Cibicki zdyskwalifikowany na cztery lata w Szwecji

Piłka nożna
Paweł Cibicki zdyskwalifikowany na cztery lata w Szwecji
fot. PAP
Paweł Cibicki

Szwedzki piłkarz Pogoni Szczecin Paweł Cibicki został w piątek zdyskwalifikowany na cztery lata z zakazem uprawiania jakiegokolwiek sportu w Szwecji. Decyzję podjęła komisja dyscyplinarna szwedzkiej federacji piłkarskiej SvFF.

Prawniczka SvFF podkreśliła na antenie telewizji SVT, że "teraz zwrócimy się do FIFA o rozszerzenie dyskwalifikacji na cały świat".

 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Cibicki uniewinniony przez szwedzki sąd

 

Cibicki będąc piłkarzem Elfsborg miał w 2019 roku brać udział w ustawieniu meczów i otrzymał za to 300 tysięcy koron. Zdaniem piłkarza chodziło o pożyczkę i w czerwcu został uniewinniony przez sąd w Malmoe.

 

SvFF po przeprowadzeniu własnego dochodzenia uważa, że piłkarz jest winny. Razem z nim zdyskwalifikowano trzech innych zawodników, w tym dwóch reprezentantów Szwecji w futsalu na pięć, sześć i siedem lat.

 

Zdaniem SvFF sprawa ustawiania meczów poważnie naruszyła wizerunek szwedzkiego futbolu - "więc kary musiały być surowe".

 

27-letni piłkarz urodził się w Malmoe i rozpoczął karierę w miejscowym Malmoe FF. Uznawany za jeden z większych szwedzkich talentów rozegrał 10 meczów w młodzieżowej reprezentacji Szwecji U21.

 

Od stycznia 2020 roku jest piłkarzem Pogoni Szczecin.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie